ŠTA KAŽU AMERIKANCI NA TRAMPOVU POLITIKU PREMA IRANU? Pogledajte istraživanja
U NEDELjI obeleženoj svakodnevnim napadima između Izraela i Irana, predsednik SAD Donald Tramp više puta je istakao jednu ključnu poruku: „Iran ne sme da ima nuklearno oružje“.
Foto: Profimedia
Tramp je tu poruku ponovio i u razgovoru sa novinarima u Ovalnom kabinetu, naglasivši:
- To govorim već dvadeset godina, a možda i duže - Iran ne sme da dođe u posed nuklearnog oružja.
Ovaj stav zastupali su i prethodni predsednici SAD u poslednjih nekoliko decenija. A čini se da većina Amerikanaca deli isto mišljenje.
Američka javnost duboko zabrinuta zbog Irana
Prema novoj nacionalnoj anketi Fox News-a, čak 73% registrovanih birača smatra da Iran predstavlja stvarnu bezbednosnu pretnju za Sjedinjene Države. To je porast od 13 procentnih poena u odnosu na isti upit pre šest godina.
Istraživanje, sprovedeno u periodu od 13. do 16. juna, pokazuje da taj stav ima široku podršku unutar svih političkih opredeljenja:
- 82% republikanaca
- 69% demokrata
- 62% nezavisnih birača
Takođe, 78% ispitanika je navelo da su veoma ili izuzetno zabrinuti zbog mogućnosti da Iran dođe u posed nuklearne bombe.
Osim toga, osam od deset ispitanika slaže se sa stavom da događaji na Bliskom istoku imaju direktan uticaj na Sjedinjene Države.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
RUSIJA I KINA ZAVRŠILE VELIKU POMORSKU VOJNU VEŽBU: Najavljena još intenzivnija saradnja
13. 07. 2026. u 22:00
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN NAJAVIO PAKAO ZA UKRAJINU: Odgovorićemo nekoliko puta snažnije
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin izjavio je da će odgovori Moskve na udare po ruskoj teritoriji biti „uzajamni, ali nekoliko puta snažniji“.
13. 07. 2026. u 17:41
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (0)