PALA VLADA U BUGARSKOJ: Parlament izglasao nepoverenje
VLADI bugarskog premijera Kirila Petkova danas je u parlamentu izglasano nepoverenje zbog njene fiskalne i ekonomske politike.
Foto: Printscreen/Jutjub/ Dnevnik
Opozicione partije i stranka ITN, koja je zajedno sa vladajućom strankom “Nastavljamo sa promenom” (PP) do skora učestvovala u vlasti, oborile su koalicionu vladu koja je na vlast došla u decembru prošle godine, prenosi Rojters.
Za nepoverenje vladi glasala su 123, od ukupno 240 poslanika koliko ih ima u bugarskomn parlamentu, navodi britanska agencija. Protiv je glasalo 116 poslanika.
Današnje glasanje znači da stranka Kirila Petkova ima dodatnu priliku da predloži novu vladu, a ukoliko ne bude uspela da je oformi, druge partije će imati dva pokušaja da to učine.
Ukoliko svi ti pokušaji ne budu dali rezultat, predsednik države će morati da predloži vladu nacionalnog spasa ili da raspiše prevremene izbore, navodi Rojters.
VENECUELA POSLE AGRESIJE: Tramp šalje Madura u logor Gvantanamo, preti mu smrna kazna; Rodriges prkosi Trampu (FOTO/VIDEO)
U GLAVNOM gradu Venecuele, Karakasu, odjeknule su eksplozije, a grad su u niskom letu nadletali avioni, javljaju svetski mediji. Američki predsedik Donald Tramp objavio je da je predsednik Venecuele Nikolas Maduro uhvaćen zajedno sa suprugom i prebačen iz zemlje.
03. 01. 2026. u 07:45 >> 21:46
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (4)