NA ROĐENDAN "POGLED IZ LOŽE": U Muzeju nacionalnog teatra izložba povodom Dana pozorišta
IZLOŽBA "Pogled iz lože - iz riznice Narodnog pozorišta" otvara se u Muzeju Narodnog pozorišta u Beogradu, u petak 22. novembra, povodom rođendana nacionalnog teatra.

foto Narodno pozorište
Okosnicu izložbe (čiji autori su Jelica Stevanović, Mirjana Odavić i Jovan Tarbuk) čine umetnička dela slikara, vajara, scenografa i kostimografa koji su sarađivali sa Narodnim pozorištem tokom vek i po duge istorije ovog teatra. Među eksponatima su dela Jovana Bjelića, Milice Babić Jovanović, Vladimira Zagorodnjuka, Miomira Denića, Vladislava Lalickog, Dušana Ristića, Božane Jovanović, Miće Popovića, Miodraga Tabačkog, Geroslava Zarića i drugih.
Izloženi su eksponati koji se čuvaju u Muzeju Narodnog pozorišta, ali i u fundusima dekora, kostima i rekvizite, umetničkom arhivu, u salonima i radnim prostorijama, uz manji broj kopija građe iz zbirki Muzeja pozorišne umetnosti Srbije i Muzeja Jugoslavije.

VUČIĆ SE HITNO OGLASIO IZ AVIONA: Stigla mi je fantastična vest od Đorđe Meloni (VIDEO)
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić oglasio se iz aviona i rekao da mu je stigla fantastična vest iz Rima.
04. 04. 2025. u 12:49

SRBI VIŠE NE MOGU DA PUTUJU BESPLATNO U OVU EVROPSKU ZEMLjU: Treba vam posebna dozvola, evo koliko košta
EVROPSKI državljani koji putuju u Veliku Britaniju od danas moraju imati digitalnu propusnicu za ulazak u zemlju, za koju britanska vlada tvrdi da će poboljšati bezbednost granica.
02. 04. 2025. u 10:16

MEDVED UBIO VOLA OD 700 KILA: Meštani sela kod Nikšića u strahu - ne smeju iz kuća da izađu
DOMAĆINU Novaku Krivokapiću iz Smrduše medved je u sredu ubio vola teškog 700 kilograma, a njegove komšije kažu da od tada niko ne sme da izađe iz kuće da divlja zver ne bi i njima presudila.
05. 04. 2025. u 10:49
Komentari (0)