UBLAŽAVAJU MERE: Norveška ukida od 26. januara obavezni karantin

Tatjana Marković

24. 01. 2022. u 23:29

NORVEŠKA će ukinuti obavezni karantin za nevakcinisane putnike i bliske kontakte zaraženih od kovid-19 i zameniće ga dnevnim režimom testiranja, saopštila je danas norveška Vlada.

УБЛАЖАВАЈУ МЕРЕ: Норвешка укида од 26. јануара обавезни карантин

Foto. EPA

Nova pravila primenjivaće se od 26. januara, saopštila je norveška Vlada.

Od srede, naime, bliski kontakti zaraženih su obavezni da se svakodnevno testiraju 11 dana, a oni koji odbiju testiranje moraju da budu u karantinu.

Putnici koji dolaze u Norvešku i dalje moraju da se testiraju i registruju po dolasku u Norvešku, a negativan test urađen pre dolaska je neophodan za one koji ne mogu da dokumentuju da su u potpunosti vakcinisani ili su se oporavili od korona virusa.

Karantin pri ulasku u zemlju može biti ponovo uveden ako se situacija sa korona virusom promeni ili dođe do pojave nove varijante virusa koja zahteva strože mere, navela je norveška Vlada.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

ZAPAD U ŠOKU! Vladimir Putin slavi, ovo je čekao od 2022!