EPIDEMIJA U ŠAPCU: Još 62 slučaja zaraze, nastavlja se vakcinacija
NA području grada Šapca u poslednjih 48 sati potvrđeno je još 62 pozitivnih na korona virus, rečeno je na sednici Štaba za vanredne situacije.
Foto: GU Šabac
U šabačkoj Opštoj bolnici ,, Dr Laza K. Lazarević”, hospitalizovano je 128 pacijenata u crvenoj zoni dok se 132 nekovid pacijenata nalazi na lečenju u zelenoj zoni. U respiratornoj jedinici nalazi se 10 pacijenata od kojih je pet intubirano.
Situacija u Gerontološkom centru je stabilna. Ponovo je uspostavljeno pripremanje i deljenje obroka u kuhinji centra. Smanjen je broj zdravstvenih radnika koji su iz zdravstvenog sistema grada pomagali osoblju. U poslednja dva dana jedan pozitivan korisnik je preminuo. Trenutno su dva lekara i pet sestara još uvek angažovani kako bi zdravstvena zaštita i nega bili na maksimalnom nivou.
Posle pauze, zbog dezinfekcije prostora, danas se nastavlja masovna imunizacija protiv koronavirusa u fiskulturnoj sali Ekonomske škole ,,Stana Milanović”. Kako je najavljeno na sednici Štaba za vanredne situacije, radiće četiri tima, a prijavljeno je 432 ljudi. Do sada je 7.352 sugrađana primilo vakcinu protiv kovida. Sutra će drugu dozu ,,Fajzerove” vakcine dobiti 78 osoba.
U poslednja 24 sata u kovid ambulanti šabačkog Doma zdravlja obavljeno je 250 pregleda.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.
29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)