„GRZI U ZAGRLJAJ“: Paraćin domaćin republičke akcije Planinarskog saveza
PLANINARSKI klub „Javorak“ iz Paraćina i Planinarski savez Srbije organizuju u subotu, 4. novembra, republičku akciju „Grzi u zagrljaj 2023“.
Foto: Fejsbuk/PK "Javorak"
Kao i svake godine, okupljanje je u od 9 sati kod planinarskog doma „Đorđe Živković“, a polazak na stazu je sa livade kod Velikog kozjeg roga u 10.45, poručuju iz paraćinskog „Javorka“.
Planiniran je izlazak na vrh Vis na 873 metra nadmorske visine. Staza je kružna, dužine petnaest kilometara i usput nema vode za piće, pa iz „Javorka“ poručuju učesnicima da ponesu zalihe.
Visinska razlika je 580 metara zbog čega staza spada u lakše, a za njeno savladavanje potrebno je oko pet sati.
IZ „Javorka“ podsećaju da neće izostati ni tradicionalni ručak u planinarskom domu u popodnevnim satima, kao i podela zahvalnica i priznanja.
Preporučujemo
U PARAĆINU SE PONOVO IGRA ŠAH: Počela Prva ženska liga centralne Srbije (FOTO)
03. 11. 2023. u 18:58
MIR VEĆ U MARTU, UKRAJINA IDE NA IZBORE I REFERENDUM? Rojters ekskluzivno objavio detalje mirovnog sporazuma, ali jedna stvar koči sve
AMERIČKI i ukrajinski pregovarači razgovarali su o ambicioznom cilju da Rusija i Ukrajina postignu mirovni sporazum do marta, iako je taj rok verovatno nerealan zbog nedostatka dogovora o ključnom pitanju teritorije, prema rečima tri izvora upoznata sa razgovorima, ekskluzivno je objavio Rojters.
06. 02. 2026. u 22:55
"PRIŠTINSKA ADMINISTRACIJA UBRZANO ČISTI POKRAJINU OD SRBA" Hitno se oglasilo rusko Ministarstvo spoljnih poslova - "To je licemerno!"
KORISTEĆI uspeh na nedavnim parlementarnim izborima, prištinska administracija forsira čišćenje pokrajine od srpskog stanovništva, saopšteno je iz Ministarstva spoljnih poslova Rusije.
04. 02. 2026. u 13:32
AMERIKANKA IZ "LEPIH SELA": "Srbi su bili svetski neprijatelji broj jedan, zlikovci - ali ne i za mene"
FILM "Lepa sela lepo gore" Srđana Dragojevića važi za jedno od najboljih i najvoljenijih ostvarenja naše kinematografije.
04. 02. 2026. u 10:52
Komentari (0)