OD 0:5 DO POBEDE NAD ŠPANIJOM: Vaterpolisti posle penal serije savladali svetskog prvaka sa 14:13

S. K.

12. 03. 2023. u 21:34

OD 0:5 do slavlja na peterce. Vaterpolisti Srbije su u veoma dramatičnom meču petog kola kvalifikacione grupe B Svetskog kupa u Podgorici posle velikog preokreta šokirala svetskog prvaka, Španiju - 14:13 (0:3, 5:2, 2:2, 2:2 - 5:4). U regularnom toku bilo je 9:9. Naši momci sutra odmaraju, a u utorak (19.30) protiv Gruzije overavaju kartu za Los Anđeles, gde će se od 29. juna do 1. jula odigrati završni turnir.

ОД 0:5 ДО ПОБЕДЕ НАД ШПАНИЈОМ: Ватерполисти после пенал серије савладали светског првака са 14:13

Počeli su naši očajno, nisu imali ideju u napadu, Španci su u prvih 12 minuta bili goropadni i poveli sa, činilo se, nedostižnih 5:0. Ali, tada su "delfini" zaigrali agresivnije u odbrani, razbranio se Mitrović, napadači, naročito Mandić, pronašli su slabu tačku Agirea i za pet minuta su izjednačili na 5:5. U drugom poluvremenu se vodila žestoka borba, a naši nisu uspeli da sačuvaju 9:7, pa su o pobedniku odlučivali peterci.

Odluka je pala u četvrtoj seriji kada je Mišović, koji je na kratko zamenio Mitrovića, odbranio šut Munariza i omogućio Drašovića da stavi tačku na veliku pobedu.

ŠPANIJA - SRBIJA 13:14

BAZEN: "Morača" u Podgorici. Gledalaca: 500. Sudije: Kolombo (Italija) i Periš (Hrvatska). Igrač više: Španija 7 (4), Srbija 5 (3). Peterci: Španija 1 (1), Srbija -.

ŠPANIJA: Agire (5 odbrana), Munariz 1 (1), Baroso 3 (1), Sunahuja 5 (1), De Toro, Gomila, Famera 1, Kabanjas 1 (1), Tahulj, Perone 1 (1), Maljarač 1, Bustos, Lorio (4 odbrane).

SRBIJA: Mišović (1 odbrana), Mandić 4 (1), Strahinja Rašović 2 (19, Ranđelović, Lazić 1, Radulović 1, Drašović 1 (1), Viktor Rašović 1, Stanojević, Ubović 1, Milojević 2 (1), Vučinić 1, Mitrović (11 odbrana).

PODGORICA

PETO kolo grupe B, nedelja: Crna Gora - Australija 12:11, Španija - Srbija 13:14 pp.

Šesto kolo, ponedeljak: Grčka - Gruzija (17.30), Australija - Španija (19.30).

TABELA: Španija 10, Srbija 8, Grčka 6, Crna Gora 6, Gruzija 3, Australija 0 bodova.