DODIK ŽESTOKO O PRETNJAMA INCKA: "Popalili" ga u Sarajevu, on je plaćena olupina (VIDEO)
PREDSEDAVAJUĆI i srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik poručio je da visoki predstavnik u BiH Valentin Incko više ništa ne može da nametne niti ima razloga, te ocenio da to zapadna Evropa ne može da prihvati.
Milorad Dodik
- Njega nešto "popali" u Sarajevu i on odmah počne da reaguje kao iz vedra neba. Verovatno oni u Sarajevu to od njega traže - rekao je Dodik komentarišući pretnje Incka da je spreman nametnuti zakon o negiranju geoncida ako ne bude usvojen do 11. jula naredne godine.
Dodik je istakao kako ne misli da Incko može nešto da nametne.
- Šta i ako nametne, nema razloga... Ipak je on olupina u smislu da je prošlost, a da li će uspeti sa tim njegovim... Videćemo - izjavio je Dodik medijima iz Republike Srpske.
On smatra da je prošlo vreme i da zapadna Evropa to ne može da prihvati.
- Kakva je to priča o tome da na silu nešto nekome namećete. Da li to u Evropi tako rade - upitao je Dodik.
Dodik je ocenio da se od Incka svašta može očekivati i da je izgubio kompas.
- On hoće da se vrati da dobije još koju godinu mandata i spreman je da se dodvori muslimanima od kojih verovatno prima već ozbiljne apanaže - istakao je Dodik.
(RTRS)
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (1)