JAK ZEMLJOTRES: Čoveku se sručio plafon na glavu od potresa
ZEMLjOTRES jačine 4,4 stepena pogodio je rano jutros Flegrejska polja u Italiji i osetio se i u Napulju.
Foto: Novosti
Zemljotres se osetio u Napulju oko 1.25 ujutro, prenela je ANSA. U naselju Banjoli došlo je do urušavanja plafona u jednoj kući iz koje je izvučena jedna osoba koja je stabilno.
Mnogi građani napustili su svoje domove i izašli na ulice. Prvi potres od ubrzo je pratio još jedan u 1.40, jačine 1,6 stepeni, sa istim epicentrom na Flegrejskim poljima. U 1.47 usledio je treći potres od 1,1 stepena.
Zemljotres se osetio i u nekoliko delova pokrajine Kampanije. Epicentar glavnog potresa bio je u moru, na dubini od dva kilometra. Gradonačelnik Pocuolija, Luiđi Manconi, saopštio je da od 1.25 traje serija manjih zemljotresa u oblasti Flegrejskih polja.
(Alo)
BONUS VIDEO - KAŽI ŽIKI: Gost podcasta profesor Oliver Tomić
Preporučujemo
ZEMLjOTRESI U AZIJI NE PRESTAJU: Registrovan potres jačine 5.7 stepeni Rihterove skale
12. 03. 2025. u 19:19
SNAŽAN ZEMLjOTRES MAGNITUDE 5.8 STEPENI RIHTERA: Evo gde je bio epicentar
12. 03. 2025. u 07:24
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NOVI STRAVIČNI DETALjI SMRTI MARIJE (21): Dok ležala nepomična, radnik povukao jeziv potez koji je šokirao sve (VIDEO)
Smrt Marije (21) nakon bandži skoka u Brazilu dobila je novi obrt pošto svedok tvrdi da je zaposleni uklonio njenu GoPro kameru sa mesta nesreće.
16. 06. 2026. u 12:22
ŠEF NEMAČKE VOJSKE IZDAO DRAMATIČNO UPOZORENjE: Evo kada će nas Rusija napasti, moramo biti spremni za borbu
NEMAČKA mora da se pripremi za ruski napad do 2029. godine, ili čak i ranije, izjavio je šef nemačke vojske za Politiko.
11. 06. 2026. u 16:23
UKRAJINA - ZEMLjA KOJA NESTAJE: Strašno - objavljeno koliko sada imaju stanovnika! Ruske procene crne, zapadne ništa "svetlije"
UKRAJINA se trenutno suočava sa onim što demografi nazivaju "demografskom katastrofom".
15. 06. 2026. u 22:12
Komentari (0)