POLA MILIJARDE DOLARA MANJE ZBOG ŠTRAJKA GLUMACA: WB očekuje smanjenje profita

Танјуг

05. 09. 2023. u 22:46

KOMPANIJA "Vorner Bros diskaveri" (WB) smanjila je očekivanja u pogledu profita za ovu godinu i saopštila da će verovatno imati troškove do 500 miliona dolara vezanih za tekući štrajk holivudskih pisaca i glumaca.

ПОЛА МИЛИЈАРДЕ ДОЛАРА МАЊЕ ЗБОГ ШТРАЈКА ГЛУМАЦА: WB очекује смањење профита

Foto: Printskrin

Kompanija je u regulatornom podnesku navela da sada očekuje da će prilagođena zarada pre kamata, poreza, amortizacije i amortizacije za 2023. biti između 10,5 i 11 milijardi dolara.

-Iako se Vorner Bros diskaveri nada da će ovi štrajkovi uskoro biti okončani, ne može predvideti kada će se to na kraju desiti...pretpostavlja se da će finansijski uticaj štrajkova na kompaniju trajati do kraja 2023. godine, navodi se u saopštenju, prenosi AP.

Akcije "Vorner Brosa" sa sedištem u Njujorku porasle su danas za oko dva odsto.

Američka filmska i televizijska industrija ostaju paralizovane dvostrukim štrajkovima - štrajkom pisaca koji je počeo u maju i glumaca koji su im se pridružili 14. jula.

WB poseduje HBO, Cinemax, CNN, TNT, DC Comics i druge striming servise.

BONUS VIDEO - RUSIJA: Visokoprecizna snajperska puška Astarta predstavljena na forumu Armija-2023

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

SRPSKI DUO ČINI ČUDA: Nikolić i Jović u komšiluku nastavljaju put ka evropskom trofeju