"BAJDENOVI USLOVI SU NEMOGUĆI": Peskov poručio - Kremlj nije spreman za pregovore
KREMLj nije spreman za pregovore sa SAD ako je njihov uslov povlačenje iz Ukrajine, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Foto: Profimedia
Peskov je podsetio na izjavu predsednika SAD Džoa Bajdena koji je rekao da ne planira kontakte sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom u skorije vreme, ali da je to moguće ukoliko ruski lider „pokaže interesovanje“ za okončanje sukoba u Ukrajini.
- Dakle, šta je faktički rekao predsednik Bajden – on je rekao da su pregovori mogući tek nakon što Putin ode iz Ukrajine. Eto šta je on rekao - pojasnio je Peskov.
Istovremeno je dodao da Kremlj nije spreman na to.
- Specijalna vojna operacija se nastavlja. Međutim, predsednik Putin je bio, jeste i ostaje otvoren za kontakte, za pregovore. Naravno, najpoželjniji način da ostvarimo naše interese je uz pomoć mirnih, diplomatskih sredstava - naglasio je Peskov, podsetivši da je upravo Putin još pre početka specijalne operacije pokušavao da inicira pregovore sa SAD, NATO-om i OEBS-om.
Portparol Kremlja je podsetio i da SAD ne priznaju nove teritorije Rusije te je ocenio da to značajno otežava potragu za nekom vrstom zajedničkog polazišta za diskusiju.
(Sputnjik)
Preporučujemo
BRISEL I NATO SE OVOME NISU NADALI Ruska odluka drma Evropu: Brigada marinaca posataje divizija na vratima EU (VIDEO)
VOJNO-politička situacija između Rusije i evropskih država ulazi u fazu opasne eskalacije. Moskva je iznenada donela odluku da postojeću 336. gardijsku brigadu mornaričke pešadije, stacioniranu u Kalinjingradskoj oblasti, reorganizuje i podigne na nivo divizije.
30. 12. 2025. u 20:45
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
JK ŠOKIRALA: Otkrila otkad NIJE spavala sa Duškom, a bili još u braku - posredi su GODINE
PEVAČICA Jelena Karleuša, gostovala je kod svog prijatelja i voditelja Bojana Jovanovskog, poznatijeg kao Boki 13.
31. 12. 2025. u 13:35
Komentari (0)