ZBOG KORONE: Svetski ekonomski forum u Davosu odložen za sredinu 2022.
SVETSKI ekonomski forum (WEF) je odložio za sredinu 2022. godine svoj godišnji sastanak koji je trebalo da se održi u švajcarskom planinskom odmaralištu Davos u januaru, saopštili su danas organizatori.
Foto: Profimedia
Ovaj događaj, mesto sastanka svetskih poslovnih i političkih lidera, odložen je u svetlu kontinuirane neizvesnosti povodom širenja omikron soja korona virusa, navodi se u saopštenju organizatora, i dodaje da je sastanak sada planiran za "rano leto", prenosi agencija Rojters.
- Aktuelni uslovi pandemije izuzetno otežavaju održavanje globalnog sastanka uživo - navodi se na veb-stranici WEF sa sedištem u Ženevi.
- Uprkos strogim zdravstvenim protokolima, prenosivost omikrona i njegov uticaj na putovanja i mobilnost učinili su odlaganje neophodnim - dodaju organizatori.
Preporučujemo
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
Šta je zapravo reaktor Dimona, najstrože čuvani izraelski objekat - gde svega ima, a Izraelci sve strogo kriju? (FOTO)
U balističkom raketnom napadu na Dimonu, grad na jugu Izraela, povređeno je 47 ljudi, koji su zaposleni u bolnici. Većina povreda je uzrokovana šrapnelima, prema izraelskoj službi za hitne slučajeve Magen David Adom. Dimona se nalazi oko 13 kilometara od nuklearnog istraživačkog centra Negev.
21. 03. 2026. u 21:44 >> 22:08
Komentari (0)