OPTUŽENI ZA KRIJUMČARENJE MIGRANATA: Tužilaštvo BiH podiglo optužnice protiv dva muškarca iz BiH
TUŽILAŠTVO BiH, podigao je optužnicu protiv Sarajlije Mirze P. (24) i Elvira S. (32) iz Odžaka, koji su optuženi da su - sredinom ove godine, stupili u kontakt sa ilegalnim migrantima koji su boravili na području BiH, pa radi sticanja nezakonite imovinske koristi, dogovorili krijumčarenje i transport trojice državljana Maroka i jednog državljanina Alžira, preko teritorije Bosne i Hercegovine, iz pravca Sarajeva do Bihaća, u zamenu za novčanu naknadu od krijumčarenih osoba.
Foto: V.M.
Iz Tužilaštva BiH navode da je reč - o radnjama koje su su Protokolu protiv krijumčarenja migrantata kopnenim, morskim i vazdušnim putem, kojim se dopunjuje Konvencija Ujedinjenih nacija protiv transnacionalnog i organiziranog kriminala.
Optuženi su prilikom činjenja krivičnog dela otkriveni i sprečeni u svom naumu od policjaca Sipe. Oni se terete za krjumčarenje ljudi. Optužnica je prosleđena na potvrđivanje Sudu BiH.
Preporučujemo
MIGRANTI KAO IZGOVOR: SDA traži da Bosna pošalje vojsku na granicu sa Srbijom
27. 11. 2020. u 12:40
MIGRANT NOŽEM NAPAO DEVOJKU: Naneo joj lakše povrede i oteo mobilni telefon
26. 11. 2020. u 10:17
ZA MIGRANTE NA VAŽI POLICIJSKI ČAS? U grupama noću ulaze u Bihać! (VIDEO)
22. 11. 2020. u 10:49
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.
29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
JEZIV SNIMAK IZ HRVATSKE, DEVOJKE VIKALE: "Ne u autobus, ne!"
DRUŠTVENIM mrežama kruži snimak koji prikazuje zabrinjavajuću vožnju vozača kamiona.
30. 06. 2026. u 11:05
Komentari (0)