ČLANICE OPEK+ O SMANJENJU PROIZVODNJE: To je čisto ekonomska stvar, Vašington besan zbog odluke naftaša
17. 10. 2022. u 00:48 >> 00:55
AMERIKANCI SU razočarani, blago rečeno, stavom OPEK-a da smanji proizvodnju nafte za dva miliona barela dnevno.
Povezane vesti
Nakon povlačenja UAE: Zemlje OPEK+ u junu povećavaju proizvodnju nafte za 188.000 barela
SEDAM vodećih zemalja OPEK plus, koje se pridržavaju dobrovoljnog smanjenja proizvodnje nafte (Rusija, Saudijska Arabija, Irak, Kazahstan, Kuvajt, Oman i Alžir) odlučilo je da poveća maksimalno dozvoljeni nivo proizvodnje nafte u junu za 188.000 barela dnevno (u poređenju sa nivoima iz maja).
03. 05. 2026. u 17:00
Sultan al-DŽaber: UAE će ubrzati investicije nakon napuštanja OPEK-a
NAPUŠTANjE Organizacije zemalja izvoznica nafte (OPEK) pruža Ujedinjenim Arapskim Emiratima (UAE) značajno veći prostor za ubrzanje investicija i strateško širenje, izjavio je danas izvršni direktor kompanije Abu Dhabi National Oil Co. (ADNOC) Sultan al-Džaber.
04. 05. 2026. u 15:36
OPEK+ OTVARA SLAVINE: Da li stiže novi talas nafte na svetsko tržište?
SEDAM članica grupe OPEK+ moglo bi u julu da poveća planirani nivo proizvodnje nafte za 188.000 barela dnevno.
03. 06. 2026. u 14:09
Najnovije iz rubrike
VOZIMO SE KAO PRAVA GOSPODA MODERNIM AUTO-PUTEM: "Novosti" na novoj deonici Moravskog koridora koju je izgradio Vučić (FOTO)
JUTROS je u saobraćaj puštena nova deonica Moravskog koridira, auto-puta Preljina-Pojate, od petlje u prigradskom naselju Adrani do petlje u Preljini kod Čačka, u dužini od 29 kilometara, a koju je juče svečano otvorio predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
27. 06. 2026. u 13:34
MANJE PAPIRA, VIŠE ELEKTRONSKIH USLUGA: Rezultati projekta „eUprava za sve“
DODELOM priznanja lokalnim samoupravama koje su ostvarile zapažene rezultate u oblasti digitalizacije javne uprave, svečano je obeležen završetak projekta „eUprava za sve“. Priznanja su dodeljena Beloj Palanci, Beočinu, Velikom Gradištu, Vranju, Despotovcu, Kragujevcu, Nišu, Pirotu, Ćupriji i Čačku, koje su tokom realizacije projekta postali lideri u primeni elektronske uprave i digitalnoj transformaciji u efikasan servis građana i privrede.
27. 06. 2026. u 11:00
MALI SA AMBASADORKOM FRANCUSKE: U fokusu jačanje ekonomske saradnje dve zemlje
PRVI potpredsednik vlade i ministar finansija Siniša Mali razgovarao je danas sa ambasadorkom Francuske u Srbiji Florens Ferari o ekonomskoj saradnji dve zemlje, kao i o brojnim zajedničkim projektima u kojima učestvuju francuske kompanije.
26. 06. 2026. u 16:28
ODLIČNE VESTI ZA POLJOPRIVREDNIKE: Vojvodina daje do 3 miliona dinara bespovratno za nabavku
POKRAJINSKI sekretarijat za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo raspisao je Konkurs za dodelu bespovratnih sredstava za nabavku kvalitetnih priplodnih grla u AP Vojvodini u 2026. za koji je opredeljeno ukupno bespovratno 300 miliona dinara.
26. 06. 2026. u 16:10
POZIV ZAINTERESOVANIMA: Udruženje iz Niša daje građanima besplatno zemlju i uči ih da sade baštu
UDRUŽENjE za negovanje tradicije „Višnja“ iz Niša pozvalo je zainteresovane građane da im se jave kako bi besplatno dobili deo imanja u selu Biljeg kod Merošine na kome ovog leta mogu da gaje povrće i nauče kako da na prirodan i održiv način započnu ili unaprede svoju malu baštu.
26. 06. 2026. u 13:30
Soko
17.10.2022. 08:22
Na čiju stranu su se svrstali kauboji?Oni bi da boksuju al' protivniku da vežu ruke pa i noge. Dosta su kauboji pljačkali naftu po svetu.sad nek spremaju Lasa i hvataju mustange po preriji.Dosta su jahali ceo svet sad nek jašu te mustange koje uhvate.
Petar Pan
17.10.2022. 08:49
Nema ljutnje. It's just a business, što bi rekli Ameri.
Walter Pravicek
17.10.2022. 09:01
Eto ljudi kako to Ameri zamislili:Azijske Arapske države MORAJU njih slušati,jer su oni njima omogučili sa otvaranjem bušotina za naftu,da cio svet kupuje,ali sa prvom državom,koja hoče svuda prednosti,Ameriku,koja hoče diktirati koliko če se dnevno izpumpati nafte.U barelima se meri.Moji ljudi ti su glupljiji od magarca.Misle,da su Arapima dali sve što sada imaju.Avio kompanije,velegradove,turistične destinacije,te novac,puno novca.OPEK jest svetsko udruženje,ne neki seoski trgovac.Da tada,kada su napali Irak nije bilo podrške Arapa iz Saudije ništa nebi išlo po planovima Amera.Zato oni uvijek hoče državno vojsku u NATO,posle komanduju.Da se kuči brinu za bivše vojnike,koji(neki)leže na ulici jer,ček za tjedan dana"pokriva"tek 4 dana,to nije od važnosti.A i nevreme njima nije kao u Europi.Ali,da se više ne brinu za Svet,kao šerifi,nebi bilo posla za vojnu industrijum,koja podupre izbor Predsednka Amerike,te ovaj posle mora vračati sa"darovima"oružja iz Amerike,te naruđbe novijih modela.Ali članice NATA u EU nisu dobile nikakav dar.Sve se kupovalo.A ne u Kini ili Rusiji,to se na dozvoljava.