ČLANICE OPEK+ O SMANJENJU PROIZVODNJE: To je čisto ekonomska stvar, Vašington besan zbog odluke naftaša
17. 10. 2022. u 00:48 >> 00:55
AMERIKANCI SU razočarani, blago rečeno, stavom OPEK-a da smanji proizvodnju nafte za dva miliona barela dnevno.
Povezane vesti
Nakon povlačenja UAE: Zemlje OPEK+ u junu povećavaju proizvodnju nafte za 188.000 barela
SEDAM vodećih zemalja OPEK plus, koje se pridržavaju dobrovoljnog smanjenja proizvodnje nafte (Rusija, Saudijska Arabija, Irak, Kazahstan, Kuvajt, Oman i Alžir) odlučilo je da poveća maksimalno dozvoljeni nivo proizvodnje nafte u junu za 188.000 barela dnevno (u poređenju sa nivoima iz maja).
03. 05. 2026. u 17:00
Sultan al-DŽaber: UAE će ubrzati investicije nakon napuštanja OPEK-a
NAPUŠTANjE Organizacije zemalja izvoznica nafte (OPEK) pruža Ujedinjenim Arapskim Emiratima (UAE) značajno veći prostor za ubrzanje investicija i strateško širenje, izjavio je danas izvršni direktor kompanije Abu Dhabi National Oil Co. (ADNOC) Sultan al-Džaber.
04. 05. 2026. u 15:36
OPEK+ OTVARA SLAVINE: Da li stiže novi talas nafte na svetsko tržište?
SEDAM članica grupe OPEK+ moglo bi u julu da poveća planirani nivo proizvodnje nafte za 188.000 barela dnevno.
03. 06. 2026. u 14:09
Najnovije iz rubrike
PRVI PUT POSLE TRI MESECA: Barel nafte pao ispod 76 dolara
CENA sirove "brent" nafte prvi put je ispod 76 dolara od 2. marta, pokazali su podaci sa tržišta.
24. 06. 2026. u 07:49
SRBIJA ĆE BITI PRVA PO STOPI RASTA U EVROPI: MMF objavio najnoviji izveštaj
SRBIJA je u prvom kvartalu ove godine bila četvrta ekonomija u Evropi po stopi rasta, do kraja godine mogla bi da bude na trećem mestu.
23. 06. 2026. u 17:58
EVROPA DONELA ISTORIJSKU ODLUKU: Briše se papirni novac
SISTEM bi podržavao i onlajn i oflajn plaćanja i zamišljen je tako da obezbedi visok nivo privatnosti, pri čemu ECB ne bi mogla direktno da identifikuje korisnike digitalnog evra na osnovu njihovih podataka o plaćanju.
23. 06. 2026. u 17:41
REŠAVAMO DILEMU: Da li penzioner može biti nosilac gazdinstva i ostvarivati pravo na podsticaje?
ODGOVOR je - da! Penzioner može biti nosilac poljoprivrednog gazdinstva i ostvarivati pravo na sve državne podsticaje (subvencije), pod istim uslovima kao i ostali poljoprivrednici. Status penzionera vas ne sprečava da budete registrovani u sistemu eAgrar i konkurišete za podsticaje po hektaru, grlu stoke, ili za kapitalne investicije.
23. 06. 2026. u 17:39
USPEH NACIONALNE AVIO-KOMPANIJE: Er Srbija otvara direktnu liniju za sever Norveške
NACIONALNA avio-kompanija Er Srbije uspostaviće 14. decembra direktnu avio-liniju na relaciji Beograd - Tromzo.
23. 06. 2026. u 17:21
Soko
17.10.2022. 08:22
Na čiju stranu su se svrstali kauboji?Oni bi da boksuju al' protivniku da vežu ruke pa i noge. Dosta su kauboji pljačkali naftu po svetu.sad nek spremaju Lasa i hvataju mustange po preriji.Dosta su jahali ceo svet sad nek jašu te mustange koje uhvate.
Petar Pan
17.10.2022. 08:49
Nema ljutnje. It's just a business, što bi rekli Ameri.
Walter Pravicek
17.10.2022. 09:01
Eto ljudi kako to Ameri zamislili:Azijske Arapske države MORAJU njih slušati,jer su oni njima omogučili sa otvaranjem bušotina za naftu,da cio svet kupuje,ali sa prvom državom,koja hoče svuda prednosti,Ameriku,koja hoče diktirati koliko če se dnevno izpumpati nafte.U barelima se meri.Moji ljudi ti su glupljiji od magarca.Misle,da su Arapima dali sve što sada imaju.Avio kompanije,velegradove,turistične destinacije,te novac,puno novca.OPEK jest svetsko udruženje,ne neki seoski trgovac.Da tada,kada su napali Irak nije bilo podrške Arapa iz Saudije ništa nebi išlo po planovima Amera.Zato oni uvijek hoče državno vojsku u NATO,posle komanduju.Da se kuči brinu za bivše vojnike,koji(neki)leže na ulici jer,ček za tjedan dana"pokriva"tek 4 dana,to nije od važnosti.A i nevreme njima nije kao u Europi.Ali,da se više ne brinu za Svet,kao šerifi,nebi bilo posla za vojnu industrijum,koja podupre izbor Predsednka Amerike,te ovaj posle mora vračati sa"darovima"oružja iz Amerike,te naruđbe novijih modela.Ali članice NATA u EU nisu dobile nikakav dar.Sve se kupovalo.A ne u Kini ili Rusiji,to se na dozvoljava.