ČLANICE OPEK+ O SMANJENJU PROIZVODNJE: To je čisto ekonomska stvar, Vašington besan zbog odluke naftaša
17. 10. 2022. u 00:48 >> 00:55
AMERIKANCI SU razočarani, blago rečeno, stavom OPEK-a da smanji proizvodnju nafte za dva miliona barela dnevno.
Povezane vesti
Nakon povlačenja UAE: Zemlje OPEK+ u junu povećavaju proizvodnju nafte za 188.000 barela
SEDAM vodećih zemalja OPEK plus, koje se pridržavaju dobrovoljnog smanjenja proizvodnje nafte (Rusija, Saudijska Arabija, Irak, Kazahstan, Kuvajt, Oman i Alžir) odlučilo je da poveća maksimalno dozvoljeni nivo proizvodnje nafte u junu za 188.000 barela dnevno (u poređenju sa nivoima iz maja).
03. 05. 2026. u 17:00
Sultan al-DŽaber: UAE će ubrzati investicije nakon napuštanja OPEK-a
NAPUŠTANjE Organizacije zemalja izvoznica nafte (OPEK) pruža Ujedinjenim Arapskim Emiratima (UAE) značajno veći prostor za ubrzanje investicija i strateško širenje, izjavio je danas izvršni direktor kompanije Abu Dhabi National Oil Co. (ADNOC) Sultan al-Džaber.
04. 05. 2026. u 15:36
OPEK+ OTVARA SLAVINE: Da li stiže novi talas nafte na svetsko tržište?
SEDAM članica grupe OPEK+ moglo bi u julu da poveća planirani nivo proizvodnje nafte za 188.000 barela dnevno.
03. 06. 2026. u 14:09
Najnovije iz rubrike
ZA MANJE BRIGE: Ovo su rešenja za muke poljoprivrednika - Sve se rešava!
REŠENjE velike brige poljoprivrednika u modernom dobu leži u primeni savremenih agrotehničkih mera, digitalizaciji, državnim subvencijama i sigurnom osiguranju useva.
28. 06. 2026. u 17:33
REŠAVAMO DILEMU: Šta ako sistem blokira prijavu za subvencije?
KADA sistem blokira prijavu za subvencije (najčešće na portalu eAgrar ili sličnim državnim platformama), najvažnije je odmah proveriti ispravnost elektronskog sertifikata, očistiti keš memoriju pregledača ili kontaktirati tehničku podršku pre isteka roka.
28. 06. 2026. u 17:21
REŠAVAMO DILEMU: Koji su uslovi za podsticaje u poljoprivredi?
OSNOVNI uslov za ostvarivanje svih podsticaja u poljoprivredi u Srbiji jeste da imate registrovano poljoprivredno gazdinstvo (RPG) sa aktivnim statusom. Sve prijave, obnavljanja statusa i zahtevi za subvencije podnose se isključivo elektronski, putem portala eAgrar.
28. 06. 2026. u 17:10
OVO SU SVE SUBVENCIJE REALIZOVANE OD POČETKA GODINE, A EVO ŠTA SLEDI: Država pomaže poljoprivrednike!
OD početka 2026. godine, Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srbije (preko Uprave za agrarna plaćanja) sprovelo je i objavilo niz subvencija prema zvanično usvojenom Kalendaru podsticaja za 2026. godinu.
28. 06. 2026. u 17:00
PENZIJE ZA POLJOPRIVREDNIKE: Nacrt zakona donosi nekoliko važnih novina - Evo šta se menja!
IZMENE Zakona o penzijskom i invalidskom osiguranju trenutno su u javnoj raspravi, a deo predloženih novina odnosi se i na poljoprivrednike.
28. 06. 2026. u 16:43
Soko
17.10.2022. 08:22
Na čiju stranu su se svrstali kauboji?Oni bi da boksuju al' protivniku da vežu ruke pa i noge. Dosta su kauboji pljačkali naftu po svetu.sad nek spremaju Lasa i hvataju mustange po preriji.Dosta su jahali ceo svet sad nek jašu te mustange koje uhvate.
Petar Pan
17.10.2022. 08:49
Nema ljutnje. It's just a business, što bi rekli Ameri.
Walter Pravicek
17.10.2022. 09:01
Eto ljudi kako to Ameri zamislili:Azijske Arapske države MORAJU njih slušati,jer su oni njima omogučili sa otvaranjem bušotina za naftu,da cio svet kupuje,ali sa prvom državom,koja hoče svuda prednosti,Ameriku,koja hoče diktirati koliko če se dnevno izpumpati nafte.U barelima se meri.Moji ljudi ti su glupljiji od magarca.Misle,da su Arapima dali sve što sada imaju.Avio kompanije,velegradove,turistične destinacije,te novac,puno novca.OPEK jest svetsko udruženje,ne neki seoski trgovac.Da tada,kada su napali Irak nije bilo podrške Arapa iz Saudije ništa nebi išlo po planovima Amera.Zato oni uvijek hoče državno vojsku u NATO,posle komanduju.Da se kuči brinu za bivše vojnike,koji(neki)leže na ulici jer,ček za tjedan dana"pokriva"tek 4 dana,to nije od važnosti.A i nevreme njima nije kao u Europi.Ali,da se više ne brinu za Svet,kao šerifi,nebi bilo posla za vojnu industrijum,koja podupre izbor Predsednka Amerike,te ovaj posle mora vračati sa"darovima"oružja iz Amerike,te naruđbe novijih modela.Ali članice NATA u EU nisu dobile nikakav dar.Sve se kupovalo.A ne u Kini ili Rusiji,to se na dozvoljava.