"BORIMO SE ZA 40.000 UGOSTITELJA": Vesić o novim merama - evo šta je rekao o zatvaranju vrtića
Vrtići i škole u Beogradu radiće normalno, kaže zamenik beogradskog gradonačelnika Goran Vesić, uz napomenu da je grad nadležan samo za rad vrtića. U beogradskim vrtićima je mali broj zaraženih.
Foto: G. Šljivić
Od oko 88 000 dece koja idu u vrtiće u Beogradu, svega oko 40 je zaraženo virusom korona i za sada nema potrebe zatvarati vrtiće, napominje Vesić.
- U vrtićima se poštuju apsolutno sve epidemiološke mere, kao i u školama i ne postoji ni jedan razlog da ne rade - napominje on.
Govoreći o merama beogradskog kriznog štaba i ograničenju radnog vremena ugostiteljskih objekata, naš sagovornik ističe da se grad Beograd bori za 40.000 zaposlenih u ugostiteljskom sektoru.
- Sada, kada je radno vreme skraćeno, to će se sigurno odraziti na ovu privrednu granu i sigurno će raditi mnogo teže, a mnogi od ugostiteljskih objekata dovedeni su u situaciju da će teško moći da rade - kaže Vesić.
Ako bi vrtići bili zatvoreni i ukoliko bi se u potpunosti prešlo na onlajn nastavu, prema Vesićevim rečima, beogradska privreda osećala bi još teže posledice "jer mnogi roditelji ne bi znali šta će sa decom".
- Mi razumemo potrebu kriznog štaba da uvode restriktivnije mere kako bi se smanjio broj zaraženih, dajemo svoj doprinos tome, ali moramo da kažemo da postoje ekonomske posledice takvih mera. Da te posledice za ugostiteljstvo i sektor usluga u Beogradu nisu male i nisu beznačajne - kaže Vesić.
On najavljuje mere koje će predložiti Privredna komora Srbije, u čemu, kako kaže učestvuje i grad Beograd, kako da se pomogne ugostiteljskom sektoru.
(Sputnjik)
Preporučujemo
PROMENE U GRADSKOM PREVOZU: Evo koliko putnika će moći da uđe u autobus
23. 11. 2020. u 12:58
„SITUACIJA U BEOGRADU VEOMA OZBILjNA“ Gradonačelnik Radojičić uoči sednice Kriznog štaba
23. 11. 2020. u 10:05
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
OVO JE STRAŠNO! Uznemirena Bilja otkrila gde je Aca bio u vreme MASAKRA - pevač mesecima u Australiji
PEVAČICA Biljana Jevtić oglasila se povodom terorističkog napada koji se dogodio u Sidneju. Njen suprug, pevač Aleksandar Aca Ilić, poslednja tri meseca proveo je upravo u tom gradu.
14. 12. 2025. u 19:24
Komentari (0)