Komentar: Rusija
11. 10. 2017. u 12:15
Nekoliko miliona umišljenih selektora u našoj zemlji i dijaspori, zapravo najvatrenijih navijača, rekli su istinu: svaka čast za plasman u Rusiju, ali igra mora da bude bolja!
A, ŠTA vama prvo pada na pamet kada ovih dana čujete: Rusija? Možda, pravoslavlje? Možda votka ili zima? Možda avioni iz fabrike "Mikojan i Gurevič"? Evo, nama je prvo na pamet palo Svetsko prvenstvo sledećeg juna. Fudbalska reprezentacija Srbije se preksinoć plasirala na Mundijal, koji je poslednji put videla davne 2010. godine kada je putovala na Rog Afrike.
Slavoljub Muslin je u maju prošle godine u jednu ruku stavio vruć krompir, u drugu vruć kesten i sa takvim "ukrasima" seo još i na usijanu klupu tima kojeg navijači već skoro jednu deceniju doživljavaju kao grupu fudbalskih pokojnika i pokajnika. E, onda je "palkovnik" Muslin uzeo stvari u svoje ruke i posle godinu dana, ovog oktobra naterao Srbe da ponovo navijaju za svoj tim, da sa strašću prate svaku pobedu, remi, pa čak i poraz u Beču i da drhte zajedno sa "orlovima" poslednjih 90 minuta u meču sa Gruzijom. Srbi, jeste li i preksinoć shvatili da danas svi igraju fudbal, pa i Gruzija?
Najveća zemlja na svetu primiće pod svoje skute sledećeg juna 32 fudbalske reprezentacije podeljene u osam grupa sa po četiri tima. U jednoj od tih grupa biće i Srbija. Nekoliko miliona umišljenih selektora u našoj zemlji i dijaspori, zapravo najvatrenijih navijača, rekli su istinu: svaka čast za plasman u Rusiju, ali igra mora da bude bolja! Jer, u suprotnom, poješće nas na Mundijalu već za užinu neka Nemačka, Brazil, Belgija, možda i Kostarika, Iran ili Saudijska Arabija...
Srbija je do Mundijala doletela kao avion iz fabrike "Mikojan i Gurevič", ali onaj malo stariji, sporiji model. Do sledećeg juna Muslin će morati da zasuče rukave i remontuje sistem, a možda i posadu.
xxx
11.10.2017. 13:03
Mi sve hoćemo preko noćio dmah rezultat po mogućnosti prvak sveta, dovoljno. E pa nije to tako. Ovo treba da bude početak pravljenja Saveza, reprezentacija..... a onda kao košaekaši, vaterpolisti, odbojkaši praviti REZULTATE u kontinuitetu. Voleo bih da tao bude to jedino donosi rezultat RAD.
Prvenstvo na kojem je Srbija zadnji put igrala održano je u Južnoafričkoj Republici, koja se nalazi na samom jugu crnog kontinenta. Pojam Rog Afrike koristi se za područje koje čine Džibuti, Somalija i Eritreja, na sasvim drugom kraju Afrike. Tek činjenica radi
Oko mnogo toga se slazemo,medjutim,ja cu ponovo da ponovim,ljudi formacija ili kako ga vi sad vasionski zovete sistem i pravite od njega bauk,ipak ne igra fudbal,vec igraci,bez obzira kako su na terenu rasporedjenji.Posadu mora da remonruje,Mitrovic spic mora da se istese i grize na terenu ili dovidjenja,Nastasicu,Rukavini,Gudelju Ljaicu,nije mesto u reprezentaciju,Mitrovic stoper,dovidjenja.Razigraj Musline Filipa Stojkovica,Sergeja,Grujica,Kataia u reprezentaciji i uzivaj
@Dragan Bgd - Filip Stojković igra za Crnu Goru.Slažem se da se nekima treba zahvaliti, mada i nema puno kvalitetnijih zamena, a ove kvalifikacije su trebale da budu i sito.Moramo da se pomirimo da nismo fudbalska sila,da nismo evropski Brazilci i da neki dobar rezultat možemo da postignemo samo uz fantastičnu borbrnost i posvećenost reprezentaciji. U fudbalu se nije uhvatio pelcer kao u :vaterpolu, košarci i odbojci. Zašto je to tako priča je za analizu.Treba videti kako rade Španija, Nemačka i učiti od njih
E da je zaista uzeo ne bismo strepeli do okončanja meča sa Gruzijom. Ovako da ne uđe Prijović silom prilika postojeća menadžerska garnitura ne bi gola dala i 5 dana da igraju utakmicu.
Komentari (5)