VIŠE ZAPOSLENIH: Rezultati Ankete o radnoj snazi
ZAPOSLENIH je u Srbiji, u drugom trimesečju, bilo 108.800 više nego godinu pre. Nisu svi u firme ušli sa biroa, jer je nezaposlenost istovremeno smanjena za 47.400.
Foto Depositphotos
Smanjen je i broj građana koji nisu deo radne snage i to za 73.200. Stopa zaposlenosti je tako, prema podacima iz Ankete o radnoj snazi, 48,3 odsto, a stopa nezaposlenosti - 11,1 odsto.
Formalan posao našlo je 31.300 ljudi, dok je u neformanoj zoni 77.600 novozaposlenih. Prijavljenih novih radnika najviše u sektoru smeštaja i ishrane - 20.200, ali i trgovini na veliko i malo i popravci motornih vozila - 11.400. Više od polovine novozaposlenih bili svršeni srednjoškolci. Regionalno najveći rast zaposlenosti ostvaren je u Šumadiji i Zapadnoj Srbiji - 39.600, a najmanje u Vojvodini - 10.200.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.
29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)