STIŽU MLADE SNAGE: Vatrogasno-spasilački bataljon u Pirotu dobija još 10 mladih pripadnika

Новости онлајн

14. 05. 2021. u 12:58

VATROGASNO-spasilački bataljon u Pirotskom okrugu, koji pokriva jedan od najvećih i najzahtevnijih terena u Srbiji i trasu istočnog kraka Koridora 10, dobiće još deset mladih pripadnika.

СТИЖУ МЛАДЕ СНАГЕ: Ватрогасно-спасилачки батаљон у Пироту добија још 10 младих припадника

FOTO: V. Ćirić arhiva

Kako stoji u konkursu za obuku vatrogasaca-spasilaca MUP-a, od 300 kandidata deset je planirano za pirotsku jedinicu. 

Polovina će  biti raspoređena  u redove pirotskih vatrogasaca, a ostali u okolnim jedinicama.  Uslovi konkursa mogu se videti na sajtu MUP-a. Pirotski vatrogasci su proteklih godina u više navrata veoma uspešno gasili požare na najnepristupačnijim delovima Stare planine, u gradu i spasavali unesrećene u saobraćanijm nesrećama na transevropskoj  saobraćajnici.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

KARLOS ALKARAZ RAZBIO NOVAKA! Đoković ne može da dođe sebi! Ja sam u fazonu - ŠTA SE OVDE DEŠAVA?!