DA MLADI OSTANU I VRATE SE U LOZNICU: Gradonačelnik Vidoje Petrović o gradu danas, planovima i ulaganjima

GRADONAČELNIK Loznice Vidoje Petrović kaže da grad uspešno nastavlja poslove započete u godini iza nas.

ДА МЛАДИ ОСТАНУ И ВРАТЕ СЕ У ЛОЗНИЦУ: Градоначелник Видоје Петровић о граду данас, плановима и улагањима

Foto: Vladimir Mitrić

Izuzetno je ponosan što je prošle godine započeta realizacija projekta „Loznica najboljima", čiji cilj je da uspešnu decu i mlade stručnjake iz Loznice koji su završili fakultet sa prosečnom ocenom 9,00 i više vrate u Loznicu, ponude im mogućnost zapošljavanja i što je još bitnije, ponude im mogućnost da aktivno učestvuju u kreiranju dugoročnog plana razvoja svog grada, kako bi Loznica postala još bolje mesto za život i rad.

Budućnost grada, kako kaže čelnik grada na Štiri, bi trebalo da poverimo najboljima. To je bila njegova ideja vodilja kada je uputio javni poziv mladima da se prijave i postanu deo Tima za budućnost Loznice“.

- Ovim projektom smo ponovo postavili standard kako treba razvijati lokalnu zajednicu, što je potvrdila i premijerka Ana Brnabić koja je uručila rešenja o angažovanju za 18 mladih koji su uključeni u realizaciju ovog projekta - ističe Petrović. - Mogu reći da sam veoma zadovoljan njihovim radom, i da su već u programima rada za 2021. godinu i njihovi predlozi našli mesto što potvrđuje da je njihovo angažovanje imalo smisla, i da smo mi zaista odgovorna lokalna zajednica koja koristi potencijal mladih ljudi.

Skoro godinu dana u lozničkom kraju, od proglašenja vanrednog stanja u zemlji usled pandemije virusa kovid 19, prioriteti koji su uspostavljeni su morali biti izmenjeni, a u prvi plan je stavljena bezbednost i zdravlje sugrađana, sprovođenje svih mera koje je propisivao Krizni štab Republike Srbije.

Foto: M. Anđela

- Štab za vanredne situacije u Loznici u skladu sa novonastalom situacijom, odmah je preduzeo nephodne mere kako bi se rizik za građane sveo na minimum - naglašava Petrović. - Pored pojačane kontrole sprovođenja protivepidemijskih mera, dezinfekcije javnih prostora, organizovani su kol-centar i služba volontera koji su bili na usluzi građanima 24 časa sa cele teritorije grada, kako bi se mogle dostaviti namirnice i lekovi svima kojima je to neophodno. Veoma sam zadovoljan što smo u ovako teškim vremenima ponovo pokazali visoku društvenu svest i odgovornost, jer smo novcem iz budžeta i donacijama lokalnih privrednika obezbedili više od 13.000 paketa koji su podeljeni onima kojima je to bilo najpotrebnije - penzionerima i građanima lošijeg materijalnog statusa.

Foto: V. Mitrić

Petrović kaže da je za veliku zahvalnost i divljenje ono što su činili i što čine ovdašnji zdravstveni radnici, uključujući i sjajno organizovano vakcinisanje protiv opakog virusa.

- Zdravstveni radnici zaista požrtvovano brinu o svim pacijentima, i na njima je najteži teret borbe protiv pandemije, ali i volonterima koji su radili časno i sa poštenom namerom da pomognu sugrađanima kojima je to potrebno. Iako nam je ova pandemija pokazala više lica, i evo još ne posustaje, ocenio bih da su se Lozničani pokazali u dobrom svetlu, pokazali smo visoku svest i odgovornost i još jednom pokazali da samo zajedno i u partnerstvu možemo da se nosimo sa svim nedaćama -kaže Petrović.

Petrović kaže da je, od najveće važnosti, i poverenje sugrađana podsećajući da su na izborima 21. jula prošle godine, „građani Srbije su podršku i poverenje poklonili politici koju vodi Srpska napredna stranka, na čelu sa  predsednikom Aleksandrom Vučićem, koja je ostvarila ubedljivu pobedu, a lokalna lista u Loznici koju sam predvodio ostvarila je istorijski rezultat od 65,60 odsto osvojenih glasova“. 

V. Mitrić

-Ova pobeda je za mene lično, ali i moje saradnike značila dodatnu odgovornost kao i nastavak  sprovođenja politike rada, odgovornosti i zajedništva -kaže Petrović kome teče peti mandat na čelu Loznice. -Svaki novi mandat na mestu prvog čoveka grada me je obavezivao da radim još više i neumornije na napretku grada. Više puta sam isticao da ko Loznicu voli, za nju i radi. Loznica je moja večna ljubav, moja inspiracija, životni projekat, grad budućnosti i zavičaj velikana na zapadu Srbiji. Zahvaljujući najvećoj podršci u istoriji grada koju imamo od predsednika države koji je doveo dve fabrike u naš grad, mi krupnim koracima idemo ka vrhu.  Novi investitori su značajno ubrzali naš privredni razvoj i stvorili mogućnost za ubrzano zapošljavanje kroz otvaranje nekoliko hiljada radnih mesta.  Ali za nas je od posebnog značaja da nijedna investicija ne ugrozi životnu sredinu. Očuvanje životne sredine, zdravlje i bezbednost naših građana su apsolutno na prvom mestu.

Prema njegovim rečima,  Loznica je danas jedno veliko gradilište, grad koji ulaže u putnu i komunalnu infrastrukturu, izgradnju i opremanje vrtića, škola, izgradnju sportskih terena, atletski stadion, novi fudbalski stadion po UEFA standardima.

Foto: V. Mitrić


- Prvi put u svojoj istoriji obnavljena je gradska bolnica. Radovi su završeni na tri objekta: grudnom, internom i neuropsihijatriji. Urađena je nova bolnička kotlarnica. Posle 30 godina nastavljeni su radovi na hirurško-ginekološkom bloku. U pripremi je III faza rekonstrukcije svih ostalih objekata u bolničkom krugu uključujući i parterno uređenje.  Opšta bolnica  postaće najsavremeniji zdravsteni centar u regionu - kaže gradonačelnik Petrović.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

JEDNA ULAZNICA, JEDNA PORUKA, MILIONI RAZLOGA ZA OSMEH: U prvoj sezoni Teatra humanosti donirano više od 11.000.000 dinara