ZA ZAPOŠLJAVANJE 12 MILIONA: Kraljevčani nastavljaju da sprovode mere za smanjenje nezaposlenosti
NASTAVLjAJUĆI da sprovode mere za smanjenje nezaposlenosti, rešenjem ovdašnjeg Gradskog veća u Kraljevu ponovo je formiran Savet za zapošljavanje u novom sazivu.
Foto: G. Šljivić
Prema rečima gradonačelnika dr Predraga Terzića, u ovaj Savet osim gradskih većnika ušli su i predstavnici kraljevačke filijale Nacionalne službe za zapošljavanje (NSZ), Školske uprave, Regionalne privredne komore Moravičkog i Raškog okruga, kao i predstavnici Udruženja privrednika i Regionalne razvojne agencije kako bi zajedničkim snagama uspeli da uvećaju zaposlenost na teritoriji grada na Ibru.
PERSPEKTIVA
KATASTROFALNE privatizacije nekadašnjih industrijskih giganata „Magnohroma“ „Fabrike vagona“, „Kablara“ i „Jasena“, kao i brojnih uslužno-trgovinskih preduzeća, u Kraljevu su krajem devedesetih i tokom prošle decenije bez posla ostavile gotovo 20.000 radnika.
- Ovdašnja privreda, posle višedecenijskog tavorenja, konačno ima perspektivu – dodaje prvi čovek grada na Ibru.
- Velikim brojem novih radnih mesta, ulaganjem u infrastrukturu i dolaskom novih investitora, zaustavićemo negativni trend iseljavanja mladih i nadam se da ćemo postati grad u koji će ljudi dolaziti zbog posla.
- Lokalna samouprava godišnje obezbeđuje od 10 do 12 miliona dinara za mere aktivne politike zapošljavanja u određenim oblastima, bila to stručna praksa ili javni radovi. Udružujemo sredstva sa NSZ po principu dinar na dinar i tako praktično udvostručujemo iznos ovih sredstava. Osim toga, imamo odličnu saradnju i sa različitim donatorima. Prethodnih nekoliko godina uspešno smo sarađivali sa organizacijom HELP koja je obezbeđivala novac za kraljevačke preduzetnike koji tek započinju posao. Na taj način su mnogi autolimari, autolakeri, automehaničari i druge zanatlije dobili određeni novac kako bi mogli da kupe sredstva za rad – kaže gradonačelnik Terzić.
On je izrazio nadu da će lokalna samouprava i u narednim godinama imati još plodonosniju saradnju i sa drugim donatorima i da će se obezbeđivati novac i za preduzetnike, ali i za mikro, mala i srednja preduzeća kako bi se još više smanjila nezaposlenost.
- Kada smo započeli prethodni mandat 2016. godine, u Kraljevu je bilo zaposleno 28.100 ljudi. Ove godine u Kraljevu radi čak 33.600 ljudi, dakle za četiri godine uvećali smo broj zaposlenih za 5.500 radnika - naglasio je Terzić. - Samo u dve velike, novootvorene fabrike “Evrotaj“ i “Leoni” sada radi više od 2.000 Kraljevčana. To nije i konačna cifra jer će, prema najavama, do 2023. u ove dve fabrike posao dobiti ukupno 7.500 ljudi iz Kraljeva i okoline.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NOVI STRAVIČNI DETALjI SMRTI MARIJE (21): Dok ležala nepomična, radnik povukao jeziv potez koji je šokirao sve (VIDEO)
Smrt Marije (21) nakon bandži skoka u Brazilu dobila je novi obrt pošto svedok tvrdi da je zaposleni uklonio njenu GoPro kameru sa mesta nesreće.
16. 06. 2026. u 12:22
"BOŽIJA RUKA" I "GOL VEKA" 40 GODINA KASNIJE: Dan kada je Dijego Armando Maradona postao "božanstvo" (VIDEO)
Dan kada se fudbal promenio. Postoje golovi koji donose trofeje, menjaju karijere, ali je samo jedan promenio istoriju ove igre.
22. 06. 2026. u 12:45 >> 12:45
TEŠKA BORBA ZA ŽIVOT NAŠEG SLAVNOG MUZIČARA: "Rak mi grize kosti, proširio se na celo telo, molim vas - pomozite da preživim"
"MOLIM vas, vratite mi onu dobrotu koju sam godinama delio sa vama, donirajte odmah i pomozite mi da preživim."
20. 06. 2026. u 16:23
Komentari (0)