PREVENTIVOM KA IZLEČENJU: Uspešna akcija besplatnih zdravstvenih pregleda u Kraljevu
U SKLOPU akcije besplatnih preventivnih pregleda, u Opštoj Bolnici „Studenica“ u Kraljevu, u saradnji sa ovdašnjim Domom zdravlja, ukupno je obavljeno 310 pregleda - za žene starije od 40 godina ultrazvučni pregled dojke, a za muškarce starije od 49 godina PSA test kojim se može dijagnostikovati rani stadijum karcinoma prostate.
G.Šljivić
Ovom prilikom obavljena su 104 ultrazvučna pregleda dojke, a još toliko biće pregledano u narednih sedam dana. Od 104 pregledane žene njih osam je imalo nalaz sa sumnjom na bolest i one su upućene na dalju dijagnostiku.
G.Šljivić
Urađena su i 102 PSA laboratorijska testa na karcinom prostate za građane Kraljeva i još 31 analiza za žitelje sa teritorije Vrnjačke Banje sa ukupno 19 pozitivnih nalaza.
Prema rečima kraljevačkih zdravstvenih radnika, s obzirom n činjenicu da su karcinom dojke i karcinom prostate među najučestalijim karcinomima u našoj zemlji, još jednom se pokazalo da su preventivni pregledi i rana dijagnostika bolesti najvažniji u lečenju i izlečenju pacijenta.
Preporučujemo
TRAMP HITNO POZVAO PUTINA: Razgovor trajao sat vremena
RUSKI predsednik Vladimir Putin razgovarao je telefonom sa američkim kolegom Donaldom Trampom.
09. 03. 2026. u 20:34
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)