KONKURS ZA SIMBOLE OPŠTINE ĆUPRIJA: Konkurs za izradu opštinskih simbola raspisaće stručna komisija
Grb i zastava opštine Ćuprija treba da sadrže istorijske i druge relevantne činjenice koje se odnose na ovu opštinu, složili su se članovi Opštinskog veća SO Ćuprija na današnjoj sednici
Foto: Z. Gligorijević
Konkurs za izradu opštinskih simbola raspisaće stručna komisija, a autor najboljeg rešenja biće nagrađen sa sto hiljada dinara.
Većnici su konstatovali i da potraživanja opštine Ćuprija prema Holdingu „Kablovi“ iz Jagodine zaključno s martom 2019. godine premašuju 12 miliona dinara, a kako ih je nemoguće naplatiit zbog privatizacije kompanije, Opštinsko veće je iskoristilo zakonsku mogućnost da se potraživanje konvertuje u kapital holdinga.
Većnici su usvojili i program i plan energetske efikasnosti za period 2022-2024. godine i doneli odluku o izboru krajnjih korisnika kojima su dodeljena bespovratna sredstva za ugradnju solarnih panela.
Opštinsko veće je raspisalo javni konkurs za sufinansiranje programa udruženja, kako bi se raspodeli sredstva u iznosu od 2,1 milion dinara, jer u prethodnom kunkursu nisu iskorišćena.
Jednoglasno je prihvaćena i inicijativa predsednika opštine Ćuprija Jovice Antića da ove školske godine lokalna samouprava finansira nabavku udžbenika za učenike prvog razreda.
Preporučujemo
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
HRVATI POSLALI JASNU PORUKU: "Država nam je na pogrešnom putu!"
VEĆINA građana Hrvatske smatra da zemlja ide u pogrešnom smeru, a najviše primedbi imaju na korupciju, inflaciju, niske plate, male penzije i siromaštvo, pokazalo je decembarsko istraživanje Krobarometra, objavljeno u Dnevniku hrvatske Nove TV.
26. 12. 2025. u 12:34
Komentari (0)