"VRŠAČKI VENAC" U JULU: Folklorni ansambli iz celog sveta ponovo u Vršcu
NAKON dvogodišnje pauze zbog virusa korona, u Vršcu će na leto biti organizovan tradicionalni Međunarodni festival folklora „Vršački venac“.
J.J.Baljak
Termin održavanja 23. svetkovine po redu je od 11. do 13. jula.
Već su poznati i učesnici ove prestižne manifestacije, a to su ansambli iz Perua, Meksika, Italije, Poljske i Rumunije, kao i srpski, nemački i mađarski ansambli koji deluju na teritoriji Rumunije.
Takođe, predstaviće se i nekoliko ansambala iz Srbije, među kojima su i predstavnici grada domaćina.
Preporučujemo
ROMANTIČNI "VINOFEST" U GRADSKOM PARKU: Jubilarna 20. manifestacija u Vršcu 3. i 4. jula
01. 07. 2026. u 16:36
ZBOG RADOVA U UKC KRAGUJEVAC: Izmenjene lokacije ambulantnih pregleda
01. 07. 2026. u 16:29
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KLANICA U KONSTANTINOVKI: Ukrajinci beže, Rusi jurišaju sa isukanim bajonetima
KOMANDANT bataljona je izjavio da ukrajinske oružane snage izbegavaju borbu lakog oružja u Konstantinovki. Prema njegovim rečima, tokom čišćenja naselja, ukrajinski vojnici pokušavaju da izbegnu blisku borbu, jer su inferiorni u odnosu na ruske jedinice u vatrenim obračunima.
01. 07. 2026. u 15:48 >> 15:55
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
JEZIV SNIMAK IZ HRVATSKE, DEVOJKE VIKALE: "Ne u autobus, ne!"
DRUŠTVENIM mrežama kruži snimak koji prikazuje zabrinjavajuću vožnju vozača kamiona.
30. 06. 2026. u 11:05
Komentari (0)