KOKOŠKOV VRAĆA NEDOVIĆA I KALINIĆA: Otkriveno koji igrači bi trebalo da se nađu na spisku reprezentacije

Časlav Vuković

21. 05. 2021. u 19:14

OLIMPIJSKE igre su blizu, a da bi tamo gledali košarkaše Srbije potrebno je da "orlovi" prođu kvalifikacije.

КОКОШКОВ ВРАЋА НЕДОВИЋА И КАЛИНИЋА: Откривено који играчи би требало да се нађу на списку репрезентације

Igor Kokoškov Foto N. Paraušić

Počelo je da se spekuliše o tome koga će selektor Igor Kokoškov uvrstiti na širi spisak na kojem bi trebalo da se nađe 30 imena.

Kako nezvanično saznaje "Mozzasrtsport" trener Fenerbahčea računa na Nikolu Kalinića i Nemanju Nedovića koji nisu bili u sastavu na Svetskom prvenstvu.

Navodi si to da bi na spisku trebalo da se nađe i Stefan Jović. Plejmejker je ovu sezone proveo u Himkiju, ali imao je problema sa povredama. Očekuje se da će poziv dobiti MVP ligaškog dela ABA lige, Filip Petrušev i pravo otkrovenje NBA lige Aleksej Pokuševski.

Na spisku bi trebalo da se nađu i Nikola Jokić, Bogdan Bogdanović, Nemanja Bjelica i Boban Marjanović.

Okupljanje reprezentativaca trebalo bi da bude izvršeno 8. juna, a kvalifikacije startuju 29. juna, ali veliko je pitanje na koga će Kokoškov moći da računa jer se tada igra i košarkaška Superliga Srbije.

U tom takmičenju će osim Petruševa čast domaćih klubova braniti igrači poput Ognjena Dobrića, Dejana Davidovca, Branka Lazića, Ognjena Jaramaza, Uroša Trifunovića, a s timom će biti i Dragan Milosavljević koji je nedavno odigrao prvu utakmicu posle 21 meseca.

Ukoliko bi se desilo da se najzvučnija imena odazovu pozivu Srbija bi mogla da ima spektakularan i veoma moćan sastav.

Zapratite Novosti sport na Fejsbuku

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ZAPAD U ŠOKU! Vladimir Putin slavi, ovo je čekao od 2022!

ZAPAD U ŠOKU! Vladimir Putin slavi, ovo je čekao od 2022!

Otkako je počeo rat u Ukrajini, ili kako to Ruska Federacija zove "specijalna vojna operacija", Rusija je bila na meti mnogobrojnih sankcija. Dobar deo njih se odnosio i, još uvek, odnosi se na sport, ali... stvari se menjaju. I to više ne polako. A najnovija vest - obradovala je ruskog predsednika, Vladimira Putina, jer se njegov omiljeni sport vraća na velika, međunarodna vrata, sa sve ruskim obeležjima.

08. 12. 2025. u 15:15

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

ISTORIJSKA ODLUKA! Mečevi imaju ČETVRTINE na Svetskom prvenstvu u fudbalu u Americi, Kanadi i Meksiku!