„SMEŠNA FIGURO, SMENI ME!” Incko zapretio sankcijama, Dodik mu brutalno odgovorio (VIDEO)
VISOKOG predstavnika Valentina Incka više niko ne uzima za ozbiljno, ja ga pozivam da me smeni, rekao je Milorad Dodik, predsedavajući Predsedništva BiH, odgovarajući na pitanje novinara kako komentariše Inckovu najavu da mu treba uvesti sankcije.
Foto: D. Pozderović
Dodik je rekao da Incko uskoro treba da napusti poziciju visokog predstavnika i da pokušava da se u Sarajevu dodvori tamošnjoj političkoj sceni.
- Njega niko ne uzima za ozbiljno. To je jedan šeret koji pokušava da bude ozbiljan pošto zna da mu je došao kraj. Nijednu odluku OHR Republika Srpska već deset godina nije objavila u Službenom glasniku. Incko je smešna figura koji ispunjava očekivanja političkog Sarajeva. Niti mislim menjati svoju politku a ostajem da se bavim politikom sve dok me narod ne prestane birati. Izazivam ga da me smeni - rekao je Dodik.
Dodik je rekao da već deset godina ne čita "isprazne komunikee" Saveta za provođenje mira, te je rekao da oni služe samo kao zanimacija narodu.Naglasio je da Srbi nemaju problem s BiH ako je ona u skladu s Dejtonskim sporazumom, te je ustvrdio da konvencija o ljudskim pravima, koja se nalazi u Ustavu BiH, omogućava narodima pravo na samoopredelenje, a da je to pravo dato Albancima na (tzv.) Kosovu koji nisu imali status naroda.
- Vratite Bosnu kakva je bila i nećemo imati problem s njom - rekao je Dodik i naglasio da su dolaskom nove administracije u Americi pojedinci ohrabreni da se ovako ponašaju.
Što se tiče sankcija, indirektno je naglasio da ne postoji saglasnost u EU da se one uvedu, i da Incko to zna.
Preporučujemo
ISPRAVKA: Bajden ne ukida Republiku Srpsku, pogrešno protumačena izjava
02. 12. 2020. u 09:07
DODIK BEZ MILOSTI PREMA VISOKOM PREDSTAVNIKU: Incko napravio više zla nego koristi
01. 12. 2020. u 15:14
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
SADA JE SVE OTKRIVENO! Evo zbog čega Dušan Mandić nije bio na prijemu kod Vučića
Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je u zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Beogradu pošto je u nedelju u finalu pobedila Mađarsku 10:7, međutim mnogi nisu znali sa kakvim problemima se nosio selektor Uroš Stevanović.
28. 01. 2026. u 12:38
Komentari (3)