PITA SA SIROM I KROMPIROM: Spremite je na ovaj način i uživaćete u ukusu
Pita sa krompirom i sirom pravi se za sat vremena, savršena za prilog ili kao obrok.
Foto: Shutterstock
Sastojci:
- 400 g krompira
- 75 g putera
- 1½ kašika senfa
- 150 g kačkavalja
- 150 g mekog belog sira
- 75 g luka
- 1 jaje
- 1 kašika mleka
- So po ukusu
Priprema:
Prokuvajte šerpu dobro posoljene vode. Dodajte ceo, neoljušten krompir i kuvajte dok se ne skuva, to bi trebalo da traje oko 30-35 minuta. Na pola kuvanja krompira oljuštite luk i stavite ga u šerpu. Krompir ocedite, izbockajte viljuškom i oljuštite koru, a luk ostavite na stranu. Nakon toga ga izgnječite, pa dodajte puter, kačkavalj, beli sir i senf, i dobro promešajte. Umutite jaje sa mlekom.
Dodajte umućeno jaje i mleko, pa dobro promešajte, trebalo bi da dobijete prilično "mokru" kašu. Nasecite luk na kockice od 1 cm i umešajte u smesu. Smesu za pitu stavite u podmazan pleh i pospite sa još kačkavalja i mekog, belog sira. Pecite u rerni zagrejanoj na 200°C 15-20 minuta. Izvadite i uživajte!
(stvarukusa)
Preporučujemo
MANASTIRSKA, POSNA PITA NA VODI: Sočna i slasna, za sve prilike
03. 12. 2024. u 12:59
TRADICIONALNA GIBANICA: Uživaćete u svakom zalogaju, prema receptu naših baka
07. 11. 2024. u 07:00
NAJBOLjI RECEPT ZA PITU SA LUKOM: Super jednostavna, a neverovatno ukusna
04. 11. 2024. u 13:18
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)