RUSIJA JAČA ISTOČNE GRANICE: Nakon S-300, raspoređeni i sistemi S-400
OPERATERI protivvazdušnih raketnih sistema S-400 „Trijumf“ stupili su na borbeno dežurstvo na ostrvu Sahalin na Dalekom istoku Rusije, saopštila je pres-služba Istočnog vojnog okruga zemlje.
Foto: Ministarstvo odbrane RF
- Borbenu spremnost za čuvanje vazdušnih granica Ruske Federacije proverio je lično komandant Ratnog vazduhoplovstva i protivvazdušne odbrane general-potpukovnik Vladimir Kravčenko - navodi se u saopštenju.
Vojnici su u bazi izveli vežbu odbijanja napada uslovnog protivnika.
Između ostalog, oni su vežbali podizanje sistema iz mirnog u borbeni položaj, gađanje, praćenje i klasifikaciju uslovnih vazdušnih meta.
U pres-službi su dodali da su sve mete bile uništene školskim (elektronskim) lansiranjem raketa, prilikom ulaska u zonu gađanja.
Podsetimo, krajem prošle godine na Kurile, koji su takođe deo Sahalinske oblasti Rusije, raspoređen je bio sistem S-300. To je izazvalo nezadovoljstvo Tokija, koji smatra Kurilska ostrva svojom „severnom teritorijom“.
(Sputnjik)
Preporučujemo
PO ČEMU SE RAZLIKUJE NOVI “PANCIR”: Sasvim drugačiji način uništavanja meta (VIDEO)
23. 02. 2021. u 19:26
EVO ZAŠTO JE S-400 TOLIKO TRAŽEN U SVETU: Pet karakteristika koje ga čine privlačnim za kupce
23. 02. 2021. u 15:14 >> 15:18
NOVI RUSKI AMFIBIJSKI TENK: „Sprut-SDM1“ vatrena moć T90 na telu BMP 3 (VIDEO)
22. 02. 2021. u 17:04
SVE GORI NA BLISKOM ISTOKU: Sirene zavijaju širom Izraela, počeo novi napad; Iran silovito udara po američkim bazama (FOTO/VIDEO)
DRUGI dan rata na Bliskom istoku, pratite sa nama dešavanja uživo.
01. 03. 2026. u 07:31 >> 22:56
OTKRIVENO KAKO JE UBIJEN HAMNEI: Jedna greška ga koštala života, Tramp imao neočekivanog saveznika
SKRIVEN duboko u svom bunkeru, Ali Hamenei nije očekivao drzak dnevni napad u samom srcu svoje moći.
01. 03. 2026. u 19:16
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)