TRAMP U NOVOM PROBLEMU: Detroit tražio sankcionisanje njegovog tima

Тањуг

21. 11. 2020. u 07:34

ADVOKATI koji zastupaju grad Detroit zatražili su od suda da sankcioniše tim predsednika SAD Donalda Trampa zbog, kako su naveli, širenja dezinformacija u podnesku o potvrdi izbornih rezultata u državi Mičigen.

ТРАМП У НОВОМ ПРОБЛЕМУ: Детроит тражио санкционисање његовог тима

Foto Tanjug

Trampova kampanja je u četvrtak saopštila da odustaje od sudske tužbe kojom osporava izborne rezultate u Mičigenu jer su se "izborni zvaničnici Mičigena sastali i odbili da potvrde rezultate predsedničkih izbora".

Zapravo republikanski članovi odbora okruga Vejn, nadležnog za potvrdu rezultata, prvo nisu hteli da potvrde ishod izbora, a potom su, nakon žestoke reakcije javnosti, promenili stav i potvrdili rezultate.

Advokati Detroita u četvrtak su saopštili da je Trampova kampanja u podnesak uključila "drzak jezik i laži" i zatražili od saveznog sudije da izbaci sporni dokument iz spisa predmeta, prenosi Rojters.

Oni nisu zatražili novčanu kaznu, ali su rekli da sudija ima ovlašćenja da, kao sankciju, izbaci materijale iz zapisnika.
 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i Iranci izađite na ulice

IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"

SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.

12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37

Komentari (0)

Ciklus i gubitak gvožđa: Skriveni razlog za umor kod mnogih žena