KONGRES KONEKTIKATA: Amnestirao 12 osoba osuđenih za veštičarenje pre 370 godina

Танјуг

27. 05. 2023. u 23:39

KONGRESMENI i senatori američke savezne države Konektikat amnestirali su 12 osoba koje su pre 370 godina bile osuđene za veštičarenje u kolonijalnoj Americi.

КОНГРЕС КОНЕКТИКАТА: Aмнестирао 12 особа осуђених за вештичарење пре 370 година

Foto Shutterstock

Od osuđenih, 11 osoba je obešeno, nakon suđenja koji je senat Konektikata nazvao pogrešnim sprovođenjem pravde, preneo je Bi-Bi-Si.

Oslobađanje od krivice došlo je nakon dugotrajne kampanje naslednika, koji su želeli da očiste ukaljana imena svojih predaka osuđenih da su se bavili veštičarenjem.

Nekoliko desetina ljudi je osuđeno za veštičaranje u SAD u 17. veku.

Senat Konektikata glasao je 33:1 da se osuđeni oslobode krivice u procesu koji se vodio u državi tokom 17. veka.

Jedini senator koji je glasao protiv amnestije, Rob Sampson, rekao je da je pogrešno sada ocenjivati "šta je ispravno a šta pogrešno u periodu o kojem se ne zna mnogo", preneo je AP.

Rezolucija je već prošla u Predstavničkom domu Konektikata, gde je 121 kongresmen glasao za amnestiju, a 30 je bilo protiv.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

DR NOVOSTI: Zašto je transplantacija obrva toliko popularna među ženskom populacijom?