TEGLJAČI ODVUKLI TANKER: Ponovo uspostavljena plovidba na Bosforu
MORSKI saobraćaj kroz Bosfor ponovo je uspostavljen nakon što su tegljači odvukli naftni tanker koji je izgubio kontrolu, saopštila je obalska straža Turske.
Foto: Tviter/Printscreen
- Tanker je odvučen iz moreuza Bosfor i dovučen na sidrište. Saobraćaj na Bosforu je ponovo uspostavljen - rekao je sagovornik agencije.
Kako je ranije saopštila glavna uprava obalske straže Turske, hrvatski tanker „Rava“, koji je izgubio kontrolu u Bosforu, tegljači su odvukli na sidrište.
Gradska uprava je saopštila da incident u Istanbulu nije doveo do žrtava i da nema štete po životnu sredinu.
(Sputnjik.rs)
NEVEROVATNO OTKRIĆE U RUMUNIJI: Koristila kamen kao držač za vrata, ispostavilo se da vredi milion evra
KAŽU da je nečije smeće nečije blago, ali komad „kamena“ koji je decenijama držao vrata otvorenim predstavlja blago po gotovo svačijim standardima.
09. 12. 2025. u 16:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)