BAKA PRASE UTAJIO POREZ OD 1,3 MILIONA DINARA? Tužilaštvo podiglo optužni predlog protiv jutjubera
PRVO osnovno javno tužilaštvo u Beogradu je nakon sprovedenih dokaznih radnji, podnelo sudu optužni predlog protiv Bogdana Ilića (29), jutjubera, poznatijeg pod pseudonimom Baka prase, zbog postojanja opravdane sumnje da je izvršio krivično delo poreska utaja.
Foto: Printskrin Youtube/ Baka Prase
Kako je danas saopšteno iz Tužilaštva, sumnja se da je u 28. juna 2021. godine u Beogradu, kao odgovorno lice – osnivač i direktor „Baka prase doo“ u nameri da potpuno izbegne plaćanje poreza na dobit pravnih lica dao lažne podatke o činjenicama koje su od uticaja za utvređivanje ove obaveze i time izbegao plaćanje poreza u iznosu od 1.316.461,05 dinara.
Prvom osnovnom sudu u Beogradu predloženo je da nakon održanog glavnog pretresa i izvedenih dokaza okrivljenog Ilića oglasi krivim zbog izvršenja krivičnog dela poreska utaja i da prema okrivljenom izrekne kaznu zatvora u trajanju od jedne godine koja se neće izvršiti ukoliko okrivljeni u roku od tri godine ne učini novo krivično delo, kao i novčanu kaznu u iznosu od 100.000,00 dinara.
Preporučujemo
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
"IMA ŽIVOTA I BEZ EU - ONA JE SAMO SENZACIJA" Milanović iznenadio izjavom: "Ona je fasada i nadogradnja, i to dok traje..."
HRVATSKI predsednik Zoran Milanović primio je danas u Zagrebu makedonsku predsednicu Gordanu Siljanovsku Davkovu i poručio da proces pristupanja njene zemlje predugo traje, da ne može da daje savete, ali da ima života i bez Evropske unije (EU).
25. 03. 2026. u 10:29
Komentari (0)