OPTUŽNICA PROTIV PROFESORA SA ARHITEKTONSKOG FAKULTETA: Polno i verbalno uznemiravao tri devojke
PRVO osnovno javno tužilaštvo u Beogradu je podnelo Optužni predlog Prvom osnovnom sudu u Beogradu protiv V. P., profesora na Arhitektonskom fakultetu u Beogradu, zbog izvršenja dva krivična dela polno uznemiravanje iz člana 182a stav 2 u vezi sa stavom 1 Krivičnog zakonika.
Foto: A. Živković
Okrivljenom je stavljeno na teret da je krivično delo izvršio na taj način što je od novembra meseca 2021. godine do 20. 5. 2022. godine polno uznemiravao oštećene A. T. i M. D. na taj način što je primenio verbalno, neverbalno i fizičko ponašanje koje predstavlja povredu dostojanstva lica u sferi polnog života, a koje je izazvalo strah i stvorilo ponižavajuće i uvredljivo okruženje oštećenih.
Naime, nakon što su tri oštećene podnele predlog za krivično gonjenje okrivljenog, sproveden je dokazni postupak u kome je okrivljeni saslušan, te su ispitani svedoci i oštećene od kojih je jedna povukla predlog za krivično gonjenje, a dve oštećene su se pridružile krivičnom gonjenju okrivljenog i opisale radnje koje je prema njima preduzeo, te je tužilaštvo je podnelo optužni predlog Prvom osnovnom sudu u Beogradu protiv V. P. zbog izvršenja dva krivična dela polno uznemiravanje iz čl. 182a st. 2 u vezi sa st. 1 KZ, kojim je predložilo da sud okrivljenog oglasi krivim zbog izvršenja navedenog krivičnog dela i izrekne mu uslovnu osudu, na taj način što bi utvrdio kaznu zatvora u trajanju od jedne godine, sa rokom proveravanja od dve godine, navodi se u saopštenju.
BONUS VIDEO: Hapšenje u Beogradu
Uskoro opširnije
Preporučujemo
ČETVRTI PUT OSIGURAO KAUCIJU: Bivšem premijeru Pakistana sud odobrio iste garancije
12. 09. 2022. u 18:45
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ORBAN SE OGLASIO ZBOG SITUACIJE U ZEMLjI: Izdao hitno upozorenje
LIDER mađarske opozicione stranke Fides i bivši premijer zemlje Viktor Orban optužio je danas vladu stranke Tisa da vodi zemlju ka diktaturi, nakon polemike izazvane izjavama bivšeg predsednika Janoša Adera o planiranim smenama državnih funkcionera.
05. 07. 2026. u 12:34
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (2)