IZGORELO 50 HEKTARA RADANOVAČKE ŠUME: Veliki požar u Subotici
U požaru koji je oko 13 časova izbio u Radanovačkoj šumi u Subotici, u blizini srpsko-mađarske granice, izgorelo je više od 50 hektara mešovite šume i niskog rastinja.
Foto MUP
U gašenju požara bilo je angažovano više od 20 vozila subotičkih vatrogasaca i dobrovoljnih vatrogasnih društava, sa oko 60 ljudi.
Oko 18 časova požar je stavljen pod kontrolu, ali atrogasne ekipe ostaju da dežuraju tokom noći.
Vatra nije stigla do naselja, pa nisu bili ugroženi stanovnici Radanovca i domaćinstva.
Nema povređenih među vatrogascima i stanovništvom.
Dalja istraga će utvrditi uzrok požara.
Preporučujemo
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)