NA PREDLOG PATRIJARHA PORFIRIJA: Sazvan Sabor Srpske pravoslavne crkve
NA PREDLOG patrijarha Porfirija, Sveti arhijerejski sinod Srpske pravoslavne crkve doneo je odluku da, na osnovu člana 59. Ustava SPC, sazove Sveti arhijerejski sabor SPC u njegovo redovno zasedanje.
Foto: P. Milošević
Sveti arhijerejski sabor započeće 14. maja 2023. godine svetom arhijerejskom liturgijom i činom priziva Svetog duha u Hramu Svetog Save na Vračaru. Radni deo zasedanja najvišeg jerarhijskog, crkveno-zakonodavnog i crkveno-sudskog tela Srpske pravoslavne crkve, pod predsedništvom patrijarha Porfirija i uz učešće eparhijskih arhijereja, započeće u ponedeljak, 15. maja 2023. godine u kripti Svetog velikomučenika kneza Lazara Hrama Svetog Save na Vračaru.
Po proceduri određenoj Poslovnikom o radu, zasedanje počinje usvajanjem dnevnog reda koji čine prispeli predmeti dostavljeni od strane Svetog arhijerejskog sinoda, a nastavlja se razmatranjem izveštaja o arhipastirskom radu svih eparhijskih arhijereja, centralnih crkvenih tela, organa i zavoda, saopšteno je iz SPC.
BONUS VIDEO:
APEL PATRIJARHA PORFIRIJA: Da se verom i molitvom, a ne sukobima i podelama obratimo Gospodu
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
Objavljeni INTIMNI kadrovi Melanije Tramp iz KUPATILA - i to ZLATNOG! Donald je pitao da li je videla, ona mu odgovorila (VIDEO)
MELANIJA je besprekorno stilizovana – šeširi, štikle, frizura – sve je u skladu sa njenim hladnim i kontrolisanim imidžom
19. 12. 2025. u 19:01
Komentari (0)