DŽABAR GLEDA U LEĐA JOKIĆU: Srpski as u dresu Denvera ostvario 22. tripl-dabl učinak u karijeri i pretekao legendarnog centra

V. P.

20. 01. 2019. u 19:10

Na centarskoj poziciji ispred je još samo Vilt Čemberlen

ЏАБАР ГЛЕДА У ЛЕЂА ЈОКИЋУ: Српски ас у дресу Денвера остварио 22. трипл-дабл учинак у каријери и претекао легендарног центра

Nikola Jokić foto: Tanjug/AP

EGO svakog igrača koji iza sebe ostavi legendarnog Karima Abdul-Džabara, čoveka zbog kojeg su se menjala košarkaška pravila, dotakao bi nebesa. Ne i ego Nikole Jokića, koji je u trijumfu Denvera nad Klivlendom (124:102) ostvario šesti tripl-dabl učinak ove sezone, ukupno 22. u karijeri, čime je opkoračio Džabara na centarskoj listi u ovoj statističkoj kategoriji.

- Mene to ne zanima - rekao je 23-godišnji srpski centar, ispred kojeg je sada samo Vilt Čemberlen sa 78 tripl-dabl kreacija u karijeri.

Do svog 22. stigao je za 28 minuta igre u duelu sa najlošijim timom lige, tokom kojih je postigao 19 poena (šut 12-8, trojke 6-3), 12 puta asistirao i uhvatio 11 lopti. Navijači Nagetsa su ponovo skandirali “MVP” lideru njihove oporavljene “franšize”, koja 31. pobedom u sezoni čvrsto drži drugo mesto u Zapadnoj konferenciji, iza neprikosnovenih Golden Stejt Voriorsa.

JOKIĆ 2018/2019.
* MINUTI: 31
* POENI: 19,6
* SKOKOVI: 10
* ASISTENCIJE: 7,7
* UKR. LOPTE: 1,3
* BLOKADE: 0,7

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (6)

Глас разума

20.01.2019. 19:44

Вероватно је Србин али није српски ас. Да би био наш, требало треба да игра за Србију. Он не игра као што у своје време није играо Пит Маровић такође Србин у НБА кога такоже није интересовала Србија.

Matičar

20.01.2019. 22:25

@Глас разума - Pit Maravić je bio amerikanac srpskog porekla, koji se rodio u Americi i bio američki državljanin. Tu nema nikakve sličnosti sa slučajem Jokić, koji ima srpsko državlanstvo i neće da igra za svoju zemlju.

Zoki Poki

20.01.2019. 22:38

@Глас разума - Glasu razuma, ne lupetaj. Jokic je vec igrao za Srbiju. Ima samo 23 godine I I grace jos mnogo puta.

Vlada cokolada

21.01.2019. 17:34

@Глас разума - Neće igrati zbog braće. Zivi bili pa videli.

Miki

20.01.2019. 23:14

Pa Treba igrati za Srbiju ali nevidim preterani problem ako neigra,Srbija mu nije nista dala kao i nikome od nas koji zivimo preko,tako da prvo covek mora gledati sebe pa tek onda ostale...