"NEMOGUĆE BEKSTVO": Izložba u galeriji leskovačkog Narodnog muzeja
U GALERIJI Narodnog muzeja u Leskovcu u utorak, 12. oktobra, biće otvorena izložba radova Jovana Spasića pod nazivom „Nemoguće bekstvo“.
Foto: I. M.
Umetnik se publici predstavlja portretima ljudi iz svoje neposredne blizine, kao i portretima pojedinih pop ikona iz sveta umetnosti „koje kao takve postaju bitne i bivaju deo našeg neposrednog okruženja“. Izložba će biti otvorena do 23. oktobra, u periodu od osam do 16 časova.
Spasić je ostvario 19 samostalnih izložbi širom Srbije. Učestvovao je na mnogobrojnim kolektivnim izložbama u zemlji i regionu i na nekoliko likovnih kolonija, a dobitnik je i nagrade „Dositeja“ - Fonda za mlade talente Republike Srbije. Završio je studije na slikarskom odseku Fakulteta umetnosti u Nišu, a živi i stvara u Vlasotincu.
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
OVO JE STRAŠNO! Uznemirena Bilja otkrila gde je Aca bio u vreme MASAKRA - pevač mesecima u Australiji
PEVAČICA Biljana Jevtić oglasila se povodom terorističkog napada koji se dogodio u Sidneju. Njen suprug, pevač Aleksandar Aca Ilić, poslednja tri meseca proveo je upravo u tom gradu.
14. 12. 2025. u 19:24
Komentari (0)