FUDBALSKA TRANSFER BOMBA: Tražio da napusti Siti, želja mu se ispunila, seli se u Primeru, obeštećenje 92 miliona evra
DOSKORAŠNjI fudbaler Mančester sitija Hulijan Alvarez dočekao je da mu se ispuni želja i da napusti Premijer ligu. On se nakon saradnje sa Pepom Gvardiolom seli u Madrid.
FOTO: Tanjug/AP
Pričalo se da bi Alvarez mogao najpre u Pari Sen Žermen, međutim ipak je sada najbliži prelasku u Atletiko Madrid, kod svog zemljaka "Čola" Simeonea!
Kako prenosi italijanski "insajder" Fabricio Romano, Siti je prihvatio ponudu tešku 95 miliona evra i sada je ostalo još samo da se dogovore sitnice oko njegovog ugovora, što ne bi trebalo da predstavlja problem.
Atletiko Madrid je voljan da plati 75 miliona evra za Alvareza, odnosno još 20 miliona kroz razne bonuse poput broja golova, utakmica i osvojenih trofeja, koji ne bi trebalo da budu "nemoguća misija".
Prethodno je Alvarez "digao glas" zbog male minutaže koju je imao tokom prethodnog proleća, kao i zbog činjenice da je njegova devojka nesrećna u Engleskoj, očekivano zbog vremenskih uslova koji retko kada odgovaraju Južnoamerikancima.
Zato je razgovarao sa Gvardiolom i objasnio mu da želi da ide, a u pravo vreme je stigla ponuda iz "obećane" Španije.
Alvarez je u zimu 2022. godine došao u Siti za oko 22 miliona evra iz River Plejta i do sada je odigrao 103 utakmice za klub.
BONUS VIDEO: VESELI SE SRPSKI RODE: Novak Đoković je ovako proslavio zlato na Olimpijskim igrama
JUNAJTEDOVA RENESANSA TRAJE OD PROŠLOG DUELA SA DANAŠNjIM RIVALOM: "Svrake" su upale u krizu iz koje će se teško izvući
NjUKASL dočekuje Mančester Junajted u sredu na Sent Džejmsovom parku u trenutku kada su gosti vezali 11 utakmica bez poraza u Premijer ligi.
04. 03. 2026. u 06:30
CEO SVET U ŠOKU! Evo šta su uradile fudbalerke Irana na prvoj međunarodnoj utakmici otkako su Amerika i Izrael napali njihovu zemlju (VIDEO)
Dok traje napad na Iran, koji su započeli SAD i Izrael, ali i odgovor Irana u vidu napada na susedne zemlje koje pomažu tu agresiju, i sport i te kako oseća posledice novonastale situacije. Rat je, kako i ne bi... Ali, malo ko je očekivao ono što su uradile iranske fudbalerke.
03. 03. 2026. u 15:54
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)