OLIMPIJSKE IGRE: Brazilci protiv Španije odbranili zlato u fudbalu!

07. 08. 2021. u 16:50

FUDBALSKA reprezentacija Brazila osvojila je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Japanu, pošto je u finalnom meču posle produžetaka savladala selekciju Španije rezultatom 2:1 (1:1, 1:0).

ОЛИМПИЈСКЕ ИГРЕ: Бразилци против Шпаније одбранили злато у фудбалу!

Na taj način Karioke su odbranili titulu osvojenu pre pet godina na Igrama u Rio de Žaneiru, protiv reprezentacije Nemačke nakon boljeg izvođenja penala (5:4).

Izgledalo je i sada da će jedanaesterci rešiti meč, naročito posle fenomenalnog evrogola Ojrazabala u 61. minutu, ali Španci nisu imali snage da zadaju novi udarac Brazilcima i unesu još veću neizvesnost u finalnu utakmicu.

Pobednik je rešen u 107. minutu kada je korner izvela Španija, a momci u žutim dresovima izveli brutalnu kontru.

Antoni je pravovremenim pasom pronašao zahuhtalog Malkoma, rezervista Selesaa je pobegao Valjehu, a zatim rutinski poslao loptu u mrežu.