PAPIN IZASLANIK U KINI: Tema razgovora postizanje mira u Ukrajini
KINESKO ministarstvo spoljnih poslova saopštilo je danas da će papski izaslanik kardinal Mateo Cupi danas posetiti Kinu zbog razgovora o rešavanju sukoba u Ukrajini.
Foto: Tanjug/AP Photo/Alexander Zemlianichenko
Specijalni izaslanik Kine za evroazijska pitanja Li Hui sastaće se sa papskim izaslanikom, rekao je novinarima portparol Ministarstva spoljnih poslova Mao Ning.
Planirano je da Cupi u Kini boravi do petka, sa ciljem unapređenja diplomatskih napora da se postigne mir u Ukrajini, saopštio je Vatikan u utorak.
Kardinal će se verovatno u sredu sastati sa "najvišim državnim rukovodstvom", uključujući premijera Kine Li Ćijanga, izvestila je rimska "Republika".
Izaslanik pape Franje je već posetio Kijev i Moskvu u junu i putovao u Vašington sledećeg meseca, kao deo napora Vatikana da se postigne mirovni sporazum između Ukrajine i Rusije.
BONUS VIDEO:
SMRTONOSNI TAJFUN POGODIO JUŽNU KINU: Dramatične posledice
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)