VUČIĆ O STANJU U EKONOMIJI: Duplo manji javni dug u odnosu na BDP imamo od nemačkog
PREDSEDNIK Srbije, Aleksandar Vučić, obraćajući se na predizbornom skupu za lokalne izbore u Mionici govorio je i o stanju u ekonomiji.
Foto Novosti
Kaže da nema ništa lepše nego biti predsednik Srbije, "zemlje koju voli najviše na svetu".
- Prošli smo kroz teška vremena. Imali smo stopu javnog duga 79% kada sam postao premijer, a danas je 43%. Za duplo smo smanjili javni dug, duplo je manji od nemačkog, tri puta manji od francuskog i tri i po puta manji od italijanskog i devet puta manji od grčkog. Srbija je na dobrom putu - naveo je on.
Kaže da gotovo 14 godina, po prvi put, imamo stabilan kurs dinara.
- Kada smo to imali u svojoj istoriji? Nikada. Teško nam je da to priznamo, da to kažemo, jer ne volimo da kažemo ništa dobro - ističe Vučić.
POLOVNI HRVATSKI "RAFAL" SE POKRAVIO ČIM JE POLETEO: Hitno morao da prekine let
JEDAN od borbenih aviona „Rafal“ Hrvatskog ratnog vazduhoplovstva morao je u četvrtak da prekine planirani let zbog tehničkih problema koji su se pojavili pri poletanju.
16. 01. 2026. u 21:12
OVO JE GLAVNI UDARAC ZA NATO I KIJEV: U napadu „orešnikom“ uništena fabrika od velikog značaja (VIDEO)
NAPAD „orešnikom“ onesposobio je Lavovsku državnu fabriku za popravku aviona, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
12. 01. 2026. u 15:27
CECA BESNA: "Sram te bilo, ostavi mi prezime i adresu"
Ceca je rešila da se obračuna na društvenoj mreži Iks i odgovori na negativne komentare, ali i pozitivne.
17. 01. 2026. u 09:29
Komentari (0)