DAJU 4 MILIJARDE EVRA: Vlada u Berlinu davaće subencije velikim potrošačima struje u industriji
NEMAČKA će godišnje izdvajati četiri milijardi evra godišnje za subvenciju velikih potrošača struje u industriji.
Foto: Foto Shutterstock
-Želimo da nemačka privreda...ostane kod kuće i dobije perspektivu transformacije, izjavio je danas nemački ministar ekonomije Robert Habek, prenosi Rojters.
Vlada diskutuje o visini dotacija za industriju, a Habek je rekao da bi ona mogla da bude na nivou od šest evrocenti za kilovat-sat i da pokriva 80 odsto energije koje potroši kompanija.
Nemačka će za ove subvencije izdvojiti ukupno između 25 i 30 milijardi evra, preko Ekonomskog fonda stabilizacije (ESF), a one će trajati do 2030. godine.
Sa ovim planom se ne slaže nemačko Ministarstvo finansija, a kritikovao ga je i predsednik uglednog ekonomskog instituta IFO Klemens Fues.
Fues smatra da će plan nemačke vlade da subvencijama održi nisku cenu energije za industriju samo povećati potrošnju.
Preporučujemo
MISTERIJA NA NEBU IZNAD TAJVANA: "Ovakav potez kineske vojske nismo videli u novijoj istoriji"
TAJVANSKA vojska navikla je na gotovo svakodnevno praćenje kineskih ratnih aviona koji lete u blizini ostrva. Ponekad ih je samo nekoliko, ponekad znatno više, ali njihovo prisustvo je skoro neprekidno. Zbog toga je iznenadni prekid letova, koji je trajao gotovo dve nedelje, izazvao iznenađenje i nedoumicu.
12. 03. 2026. u 17:58
GORI AMERIČKI NOSAČ AVIONA: Hitno se oglasila Centralna komanda SAD
DANAS je na američkom nosaču aviona USS Gerald R. Ford (CVN-78) izbio požar, koji je u međuvremenu ugašen.
12. 03. 2026. u 16:38
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (1)