STIŽE DODATNA POMOĆ DRŽAVE ZA POLJOPRIVREDNIKE: Šta je sve omogućeno rebalansom budžeta - Vlada usvojila uredbe
VLADA Srbije usvojila je na današnjoj sednici više izmenjenih uredaba iz oblasti poljoprivrede, koje su usklađene sa rebalansom budžeta za 2023. godinu, a usvajanjem tih izmena omogućen je nastavak isplate davanja po hektaru, premija za mleko i podsticaja za kvalitetna priplodna grla.
Foto Tanjug
Takođe, usvajanjem tih izmena omogućen je nastavak isplate sredstava po svim javnim pozivima koji su raspisani tokom ove godine, kao i mere podrške konditorima, saopšteno je iz Vlade Srbije.
Navodi se da je obezbeđeno i 1,6 milijardi dinara za sanaciju rečnih vodotokova nakon poplava.
Na sednici vlade usvojene su i izmenjene uredbe o raspodeli podsticaja u poljoprivredi i ruralnom razvoju u 2023. godini i finansijskom davanju poljoprivrednim gazdinstvima za poljoprivrednu proizvodnju biljnih kultura u 2023. godini.
Takođe i o vanrednoj interventnoj meri podrške proizvođačima konditorskih proizvoda za otkup mleka u prahu, o vanrednoj interventnoj meri podrške pravnim licima i preduzetnicima koji skladište malinu i višnju roda 2022. godine, kao i o utvrđivanju programa finansijske podrške poljoprivrednim proizvođačima suncokreta roda 2022. godine.
Budžet Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede za 2023. godinu nakon rebalansa, uvećan je za iznos od 34,7 milijardi dinara i iznosi 114,4 milijarde dinara.
BONUS VIDEO:
MALI - Uprkos protivljenju opozicije, izborili smo se za veće plate i penzije
Preporučujemo
HIT - SVI PRIČAJU O ALEKSINOJ REAKCIJI: Avramović dobio neočekivano pitanje (VIDEO)
11. 09. 2023. u 20:08
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)