ZBOG TV HEPI, KONTROLA RADA REM: Poredili lečenje krava i žena
ZAŠTITNIK građana je pokrenuo postupak kontrole Regulatornog tela za elektronske medije (REM).
Foto: TV Heli
Razlog je prilog na TV Hepi, u kome je poređen medicinski zahvat na kravi i na ženama.
- Na osnovu saznanja dobijenih iz sredstava javnog informisanja, u kojima se navodi da je 9. avusta 2020. godine, oko 8:50 časova, nacionalna televizija 'Hepi' emitovala prilog u kome je poredila medicinski zahvat na kravi, odnosno životinji, i ženama - praveći tako direktnu paralelu između žena i krava, Zaštitnik građana je po sopstvenoj inicijativi pokrenuo postupak kontrole zakonitosti i pravilnosti rada Regulatornog tela za elektronske medije, u skladu sa članom 24. stav 1. Zakona o Zaštitniku građana - saopšteno je iz kancelarije Zaštitnika građana.
U navedenom prilogu, koji govori o metodu lečenja steriliteta kod krava, preporučuje se da se on, iz razloga ekonomičnosti, primeni i na žene.
Između ostalog, predloženo je da doktori medicine i ginekolozi pohađaju kurs na Veterinarskom fakultetu što bi, po mišljenju autora, doprinelo rastu nataliteta, a troškovi lečenje steriliteta žena po metodima koje se primenjuju kod krava bili bi znatno povoljniji.
- Potrebno je da Regulatorno tela za elektronske medije u roku od 15 dana dostavi izjašnjenje o svim činjenicama i okolnostima koje se odnose na predmetni slučaj i obavesti da li je pokrenulo postupak kontrole rada nacionalne televizije na kojoj je emitovan navedeni prilog, kao i o ishodu kontrolnog postupka - stoji u dopisu Zaštitnika građana.
Preporučujemo
KATARINA LAZAREVIĆ PETROVIĆ: Ono što jedemo nosi energiju, ljubav i uspomenu
17. 07. 2020. u 17:03
PRIJATELjI U POSLU I ŽIVOTU: Boško Jakovljević i Aleksandra Jeftanović o novoj emisiji
17. 07. 2020. u 16:58
TRAŽE VEĆU DOSTUPNOST LEKOVA: Danas je Svetski dan borbe protiv hepatitisa
28. 07. 2020. u 12:46
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (2)