Firme u Srbiji vraćaju deo zaposlenih da rade od kuće: Dom ponovo postaje kancelarija
KOMPANIJE u Srbiji počele su ponovo da organizuju rad od kuće. Skok broja novozaraženih deo zaposlenih vratio je u kancelarije na kućnoj adresi. Reč je pre svega o administrativnim poslovima, IT sektoru, uslugama.
Foto: Depositphoto
Domaće kompanije ne vode statistiku o tome koliko je zastupljen rad iz doma, ali tokom maja u više od polovine stranih kompanija svoje obaveze ovako je ispunjavalo i do 80 odsto angažovanih radnika.
U Konfederaciji slobodnih i nezavisnih sindikata kažu da, tek što su se vratili u preduzeća, određeni broj radnika ih ponovo napušta.
- Trend rada od kuće je opet prisutan, ali još nije masovan - kaže Ivica Cvetanović, predsednik Konfederacije. - Ako se nastavi rast novozaraženih, sigurno će se i takva organizacija rada vratiti na nivo iz vremena vanrednog stanja.
Preporučujemo
SVEŠTENIK OBJASNIO: Koje želje vam Bog nikad neće ispuniti, ma koliko se molili
27. 06. 2026. u 17:20
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)