NAJNOVIJI KORONA PRESEK: Objavljeni podaci o epidemiološkoj situaciji u Srbiji
NAJNOVIJI korona presek pokazuje da su virusom u Srbiji zaražene još 7.232 osobe.
Foto: V.N.
Nažalost, bitku sa bolešću izgubilo je 38 pacijenata.
Ukupno je testirano 25.014 osoba.
Na respiratorima u bolnicama širom Srbije nalazi se 188 pacijenata.
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek danas je rekao da je sve spremno za uvođenje kovid propusnica.
On je rekao da nema nikakvih protivustavnih ograničenja za njihovo uvođenje, i da se čeka definitivna odluka Kriznog štaba za borbu protiv korona virusa, čija se sednica očekuje.
- Za kovid propusnice je uglavnom sve spremno, i čeka se definitivna odluka. Pravnici kažu da to nije protivustavno, posebno na onim mestima koja je premijerka navela, a na kojim ljudi ne moraju da borave. Ne moramo da idemo u noćne klubove, restorane i barove. Bitno je da sve to uskladimo sa Ustavom i da nemamo sutra ljude koji će se pozivati na kršenje ljudskih prava, Ustava, a to smo već sa pravnicima raščistili. Samo se čeka odluka Kriznog štaba, da se vidi kako će se to sprovoditi u delo i da se vidi svaka institucija ponaosob kako će se ponašati po tom pitanju - rekao je Đerlek.
BONUS VIDEO - Srpska fabrika vakcina
Preporučujemo
RODITELjI, OPREZ: Među školarcima u Beogradu hara smrtonosan izazov - evo o čemu je reč
20. 09. 2021. u 21:53
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)