SPAJAJU LAZAREVAC I IBARSKU: Napreduje obnova Ulice Janka Stajčića
ZAVRŠETKOM radova na rekonstrukciji Ulice Janka Stajčića u Lazarevcu, ova prigradska opština imaće kvalitetniju vezu sa Ibarskom magistralom.
Foto: Beoinfo
Zamenik gradonačelnika Goran Vesić obišao je juče radove i istakao da je Grad za ovu saobraćajnicu izdvojio oko dva miliona evra.
- Ulica koja predstavlja vezu Lazarevca sa Ibarskom magistralom, u prvoj fazi biće obnovljena u dužini od 950 metara, a u drugoj fazi biće završeno svih 1.760 metara. Ona je važna za sve Lazarevčane, jer ovde živi oko 3.500 građana, ali i za sve koji ovuda prolaze i izlaze na magistralu. Menjamo kompletnu instalaciju, postavljamo vodovodne cevi, radimo toplifikaciju, stavljamo rasvetu koja nije postojala. Biće napravljene dve trake po tri i po metra širine, a gradimo i trotoare čiji je nedostatak ranije predstavljao veliki problem - naveo je Vesić.
Radovi su počeli 11. marta, a zbog virusa korona jedno vreme bili su prekinuti, a očekuje se da do kraja novembra bude navučen prvi sloj asfalta. Od vremenskih uslova, zavisiće početak druge faze, odnosno da li će se nastaviti sa radovima tokom zime ili tek na proleće.
Podsećamo, linije autobusa 116, 130, 130A, 133, 133L, 135, 140, 140L, 141L, 160A, 166, 190C, 581, 581A, 581E, 860BL, 860L i 946 sada voze ulicama Dula Karaklajića, Dimitrija Tucovića, Ibarski put, Janka Stajčića do raskrsnice "Krivaja".
Foto: Beoinfo
MIROSALjCI I ARAPOVAC
U OVOJ opštini radi se trenutno i na izgradnji vodovodne mreže u Mesnoj zajednici Mirosaljci i naselju Arapovac, na projektovanju kanalizacione mreže u mesnim zajednicama "Momčilo Pavlović" i "Branko Radičević", kao i na vodosnabdevanju pet sela na jugu opštine Lazarevac.
Preporučujemo
OVAKO SE PONAŠAJU SAMO ISTINSKI SREĆNI LjUDI: 8 načina ponašanja koji olakšavaju život
20. 06. 2026. u 12:18
OD DANAS IZMENE LINIJA GRADSKOG PREVOZA ZBOG RADOVA: Zemun, Novi Beograd i Vračar
20. 06. 2026. u 08:17
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NOVI STRAVIČNI DETALjI SMRTI MARIJE (21): Dok ležala nepomična, radnik povukao jeziv potez koji je šokirao sve (VIDEO)
Smrt Marije (21) nakon bandži skoka u Brazilu dobila je novi obrt pošto svedok tvrdi da je zaposleni uklonio njenu GoPro kameru sa mesta nesreće.
16. 06. 2026. u 12:22
ŠEF NEMAČKE VOJSKE IZDAO DRAMATIČNO UPOZORENjE: Evo kada će nas Rusija napasti, moramo biti spremni za borbu
NEMAČKA mora da se pripremi za ruski napad do 2029. godine, ili čak i ranije, izjavio je šef nemačke vojske za Politiko.
11. 06. 2026. u 16:23
TEŠKA BORBA ZA ŽIVOT NAŠEG SLAVNOG MUZIČARA: "Rak mi grize kosti, proširio se na celo telo, molim vas - pomozite da preživim"
"MOLIM vas, vratite mi onu dobrotu koju sam godinama delio sa vama, donirajte odmah i pomozite mi da preživim."
20. 06. 2026. u 16:23
Komentari (3)