NOVA AKCIJA NA KOMARCE: Ekipe na terenu od 18 časova
NOVA akcija zaprašivanja komaraca sa zemlje zakazana je za sutra.
Foto Tanjug
Ekipe Sektora ekologije i unapređenja životne sredine JKP "Gradska čistoća" će od 18.00 časova biti na sledećim lokacijama: Gročanska ada - obala Dunava ka Ritopeku, Košutnjak, Topčider, Hajd park, Zvezdarska šuma, Novo groblje, Banjička šuma, SP Jajinci, Centralno groblje, Rakovica selo, SAJ, 13. maj, Goveđi brod, Ada Huja ka Višnjici i ka Beloj steni.
Preparati koji se koriste za tretman suzbijanja komaraca registrovani su od Ministarstva za zaštitu životne sredine i upisani u Privremenu listu biocidnih proizvoda, pa građani nemaju razloga za strah.
"Gradska čistoća" apeluje na sugrađane da obezbede fizičku barijeru od komaraca na svojim prozorima, isprazne eventualna skladišta vode po dvorištima, kao što su podmetači za saksije, gume, stara burad, kao i da koriste repelente i propisane preparate za septičke jame ukoliko ih poseduju, te da ekipama tog preduzeća omoguće nesmetan rad.
Apel je upućen i pčelarima, da preduzmu potrebne mere kako bi zaštitili pčele tokom zaprašivanja.
Preporučujemo
POTPISUJE SE ISTORIJSKI UGOVOR: Vojvodina postaje čvorište Evrope, kreće gradnja gigantske saobraćajnice (FOTO/VIDEO)
PROJEKAT Osmeh Vojvodine obuhvata izgradnju 185 km brze saobraćajnice, sa 46 mostova i 34 nadvožnjaka, čime se smanjuje vreme putovanja.
18. 03. 2026. u 09:30
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)