Dodik: Opet lažni izveštaj Incka

S. M.

11. 05. 2019. u 17:28

Politički vrh Republike Srpske danas osudio delovanje visokog predstavnika

Додик: Опет лажни извештај Инцка

Željka Cvijanović i Milorad Dodik / Foto SRNA

Predsedavajući Predsedništva BiH Milorad Dodik i predsednica RS Željka Cvijanović poručili su danas u Banjaluci da odbacuju izveštaj koji je Savetu bezbednosti UN podneo visoki predstavnik u BiH Valentin Incko, jer je lažan. Dodik je rekao da se od Incka traži da Narodnoj skupštini RS podnese izveštaj o svom radu, jer je definisano da to mora da radi za sve strane potpisnice Dejtonskog sporazuma.

- Kako mu ne dosadi da laže i podmeće. Pokušava na taj način da satanizuje RS i time sačuva pažnju međunarodnog faktora, jer je poznato kolika primanja i kakve privilegije ovde ima - rekao je Dodik i podsetio da Incko ima platu od 24.000 evra.

Prema njegovim rečima, uprkos Incku, Republika Srpska će nastaviti da šalje izveštaje Savetu bezbednosti UN boreći se za istinu i pravdu. Dodik je naveo da Incko zanemaruje procese u BiH kao što je odnos Bošnjaka i Hrvata.

On je poručio da Republika Srpska neće prihvatiti nijednu Inckovu odluku, pošto nije relevantna strana, te napomenuo da su sve koje je donosio bile pogrešne i izazvale veće probleme. Dodik je ocenio da treba razotkrivati motive zašto mu neko daje još 10 godina mandata.

- Ukoliko nam Incko ne podnese izveštaj to će biti dokaz da ignoriše akt kojim je uveden visoki predstavnik - Dejtonski sporazum. Ukoliko prihvati, moći će da čuje mišljenje najviše zakonodavne institucije, koji je najviši autoritet za odluke koje donosi Predsedništvo BiH - rekao je Dodik, koji je ponovio da primarno zastupa interese Republike Srpske.

Predsednica Republike Srpske Željka Cvijanović izjavila je da pozivanje na bonska ovlašćenja na sednici Saveta bezbednosti UN predstavlja namerno i svesno ubacivanje klipova na evropski put BiH, kao što to čini i SDA neformiranjem vlasti, te da je poslata poruka da ne postoji evropska perspektiva. Ona je odbacila tvrdnju da ukidanje visokog predstavnika destabilizuje BiH, kao i da je Komisija za Srebrenicu u funkciji preispitivanja presuda, ili revidiranja istorije, i da će narušiti koheziju u zemlji.

ORUŽANE SNAGE BiH GREŠKA

Dodik je izjavio da u obeležavanje Dana Vojske RS ulazi sa potpunim uverenjem da je formiranje Oružanih snaga BiH bila loša odluka:

- Od ovoga nemamo nikakvu korist, nego samo pokušaj da nam se nameću razni procesi koji nisu u interesu Republike Srpske. U današnji dan ulazim sa posebnom emocijom jer smo 12. maja 1992. godine u Banjaluci formirali Vojsku RS.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (1)

Dragan

11.05.2019. 18:22

Čitava agresija zapada na Srbiju i Srbe od devedesetih na ovamo je zasnivana na lažima. Sadašnje laži su samo produžetak te sramne politike.