UPRKOS PROTESTIMA: Maduro položio zakletvu za treći mandat
PREDSEDNIK Venecuele Nikolas Maduro položio je danas zakletvu za treći šestogodišnji mandat uprkos međunarodnim protestima zbog rezultata izbora.
Foto Tanjug
- Zaklinjem se pred Bolivarom, Sukreom, Manuelom Saezom, pred večnim sećanjem na našeg komandanta Uga Čaveza… Zaklinjem se pred istorijom, zaklinjem se životom - rekao je Maduro na inauguraciji, javlja Si-Bi-Es njuz (CBS News).
Dok je Maduro polagao zakletvu, pristalice su ga dočekale aplauzom.
Opoziciona liderka Marija Korina Mačado, koja je juče predvodila proteste u Karakasu, nakratko je bila pritvorena nakon protesta, što je ponovo izazvalo međunarodnu osudu Madurove navodne krađe glasova i zastrašivanja kritičara njegove vlasti.
Vlada je negirala njeno hapšenje, a prema izjavama svedoka, bezbednosne snage zaustavile su njen konvoj, a Mačado je nasilno odvedena.
Opozicija i međunarodna zajednica oštro su osudile njegovu izbornu pobedu.
Takođe, Španija i Kolumbija su izrazile zabrinutost zbog stalnog političkog nasilja i zastrašivanja opozicije u Venecueli.
BONUS VIDEO: DVA BRODA PRISTAJU U VENECUELANSKU LUKU: Ruska pomorska flota završila vežbe na Atlantskom okeanu
Preporučujemo
VLADA VENECUELE DELI POSTERE ŠIROM ZEMLjE: "Poternice" za bivšim liderima
09. 01. 2025. u 16:20
NOVA KRIZA U LATINSKOJ AMERICI: Venecuela prekida diplomatske odnose sa Paragvajem
06. 01. 2025. u 23:10
BRISEL I NATO SE OVOME NISU NADALI Ruska odluka drma Evropu: Brigada marinaca posataje divizija na vratima EU (VIDEO)
VOJNO-politička situacija između Rusije i evropskih država ulazi u fazu opasne eskalacije. Moskva je iznenada donela odluku da postojeću 336. gardijsku brigadu mornaričke pešadije, stacioniranu u Kalinjingradskoj oblasti, reorganizuje i podigne na nivo divizije.
30. 12. 2025. u 20:45
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
OVO SU KRILI: Isplivala dugo čuvana tajna Ane i Bastijana
RAZVOD Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera bila je jedna od glavnih vesti prethodne godine.
02. 01. 2026. u 08:40
Komentari (0)