NAJNOVIJI PODACI ISTRAŽIVANJA: Trampu se neće svideti, Kamala mu "beži" za svega 2%
MEĐU verovatnim glasačima na predstojećim američkim izborima u novembru, demokrata Kamala Haris vodi sa 50 odsto glasova, u odnosu na 48 odsto za republikanca Donalda Trampa, pokazala je anketa Ej-Bi-Si (ABC) njuz/Ipsos.
Foto: Tanjug/AP
Isto tako, među registrovanim glasačima Haris ima podršku 49 odsto birača, dok je 47 odsto anketiranih reklo da će glasati za Trampa, piše ABC njuz.
Kada je u pitanju poverenje u upravljanje ekonomijom, Tramp ima prednost od osam odsto, i vodi sedam procentnih poena u odnosu na Haris kada je u pitanju rešavanje problema inflacije u SAD.
Republikanac takođe ima vođstvo od 10 poena kada je u pitanju ilegalna imigracija, a 56 odsto birača je reklo da podržava deportaciju ilegalnih migranata.
Sa druge strane, 56 odsto birača podržava stav Kamale Haris da federalna vlada treba ponovo da dozvoli abortus u svim državama, nakon što je ono ukinuto za vreme Trampovog mandata, što je politika koje se republikanac i dalje pridržava.
Odvojena anketa Njujork tajmsa i koledža Sijena pokazala je da je podrška za Haris među latinoameričkim biračima značajno opala, kao i da ona gore stoji u podršci od poslednja tri demokratska kandidata za Belu kuću, i da je ranjiva u nizu glavnih pitanja, uključujući ekonomiju, imigraciju i kriminal.
Anketa je pokazala i da Trampove oštre poruke protiv imigranta u kampanji, nisu odveli latino birače kod Kamale Haris. Više od jedne trećine hispanoameričkih glasača kazalo je da podržava i jedno i drugo podizanje zida duž granice SAD sa Meksikom, i deportaciju imigranata koji ilegalno žive u Sjedinjenim Državama.
Anketa Njujork tajmsa sugeriše da bi se opredeljenje birača i dalje moglo promeniti - oko jedne četvrtine ispitanih je izjavilo da su neodlučni, s tim da ti neodlučni birači naginju prema Kamali Haris.
(Tanjug)
BONUS VIDEO: RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja
Preporučujemo
NEVOLjA NA POMOLU: Kamala Haris gubi ključne glasače samo mesec dana pred izbore
13. 10. 2024. u 17:01
"NAJGORA NOĆNA MORA" Kamala Haris se obrukala na mitingu u Arizoni (VIDEO)
13. 10. 2024. u 11:29
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
Šta je zapravo reaktor Dimona, najstrože čuvani izraelski objekat - gde svega ima, a Izraelci sve strogo kriju? (FOTO)
U balističkom raketnom napadu na Dimonu, grad na jugu Izraela, povređeno je 47 ljudi, koji su zaposleni u bolnici. Većina povreda je uzrokovana šrapnelima, prema izraelskoj službi za hitne slučajeve Magen David Adom. Dimona se nalazi oko 13 kilometara od nuklearnog istraživačkog centra Negev.
21. 03. 2026. u 21:44 >> 22:08
Komentari (0)